Książka na receptę. Wpływ głośnego czytania na zdrowie i rozwój dzieci

Biblioteka Narodowa oraz Fundacja Powszechnego Czytania zapraszają na konferencję poświęconą znaczeniu czytania w profilaktyce zdrowotnej i rozwoju dzieci.
Projekt „Książka na receptęˮ ma na celu włączenie codziennej lektury w proces wspierania zdrowia psychicznego i intelektualnego najmłodszych. Rekomendowanie czytania przez personel medyczny to kluczowy krok w budowaniu nawyku, który procentuje przez całe życie. Podczas konferencji uczestnicy zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę, jak skutecznie promować czytanie wśród pacjentów i ich opiekunów.
Jednym z prelegentów będzie prof. Paul Wise z Uniwersytetu Stanforda, ekspert w zakresie równego dostępu do opieki medycznej oraz polityki zdrowotnej oraz prof. Barry Zuckerman, pediatra, pomysłodawca i jeden z założycieli organizacji Reach Out and Read, która zmieniła oblicze opieki pediatrycznej dla ubogich rodzin w USA.
Konferencja skierowana jest do środowiska medycznego oraz bibliotekarzy i nauczycieli, którzy w swojej pracy zajmują się wpływem czytania na rozwój dzieci.
Termin: piątek, 11 kwietnia, godzina 9.00-17.00
Miejsce: Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213, Warszawa
Więcej informacji na stronie: www.ksiazkanarecepte.pl
Zapisy na stronie: www.ksiazkanarecepte.pl/konferencja-ze-szkoleniem/