Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Zebranie naukowe: Czytelnicze doświadczenia nastolatków

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 13 stycznia 2010 r. o godz. 11 Zofia Zasacka przedstawi referat: Czytelnicze doświadczenia nastolatków - podobieństwa i dystanse. Zebranie odbędzie się w Gmachu Głównym BN (al. Niepodległości 213) w sali 2001.

Zebranie na temat zmian w JHP BN

W dniu 29.01 o godz. 11 w Bibliotece Narodowej odbędzie sie zebranie na temat zmian w JHP BN. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się w sali 200. Podstawowe informacje na temat zmian można znaleźć w witrynie JHP BN w rubryce Aktualności.

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

16 grudnia 2009 r. (środa), godz. 11:00, sala 200

dr Jolanta Hys (Biblioteka Narodowa):
Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna na rozdrożu. Po konferencji Classification at a crossroads. Multiple directions to usability (Haga, 29-30.10.09)

Dyskusja: Kapitał Innego. Kiedy mniej znaczy więcej

Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Biblioteka Narodowa i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej serdecznie zapraszają na dyskusję pt:

Kapitał Innego. Kiedy mniej znaczy więcej

W spotkaniu, zainspirowanym premierą książki dr Elżbiety Anny Sekuły Po co Ślązakom potrzebny jest naród? Niebezpieczne związki między autonomią i nacjonalizmem wydanej nakładem Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych, udział wezmą:

  • prof. Mirosław Duchowski
  • Prof. Wawrzyniec Konarski
  • Red. Aleksandra Klich
  • Pan Henryk Waniek

Dyskusję poprowadzi Jan Dziadul (Polityka).

Zapraszamy 16 grudnia (środa) o godz. 18.00 do Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej w Warszawie w al. Niepodległości 213.

Więcej...

Salon Księgarzy: Marek Tobera

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego, Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do SALONU KSIĘGARZY na spotkanie z dr. Markiem Toberą z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, znawcą i badaczem współczesnego rynku książki. Tematem spotkania będzie „RYNEK KSIĄŻKI OSTATNIEJ DEKADY XX WIEKU”.

Środa, 9 grudnia 2009 r. godz. 14, Biblioteka Narodowa w Warszawie, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A). Spotkanie poprowadzi Bogdan Klukowski.

Promocja świąteczna Wydawnictwa BN

Książka wyróżniona nagrodą KLIO 2009 pod choinkę

Świąteczna promocja - 20% rabatu!

Atlas Antonia Milla: Geographicae tabvlae in charta pergamena z 1583 roku

Publikacja nagrodzona w konkursie KLIO 2009 w kategorii edytorskiej.
Cena 76 zł (20% rabatu - stara cena: 95 zł)

Nad złoto droższe. Skarby Biblioteki Narodowej

Album prezentuje 105 najcenniejszych i najciekawszych zabytków kultury reprezentujących wszystkie kategorie zbiorów, gromadzonych w Bibliotece Narodowej.
Cena 76 zł (20% rabatu - stara cena: 95 zł)

Jak kupić?

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

3 grudnia 2009 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200

Urszula Stasiak, Stefania Skwirowska (Biblioteka Narodowa):
Bibliografia niezależnych wydawnictw ciągłych (1976-1990)

Salon Bibliotekarzy: Jacek Nowiński

„Razem czy osobno - jakie będą biblioteki w XXI wieku" - spotkanie Salonu Bibliotekarzy Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Salonu Bibliotekarzy. Gościem Salonu będzie Jacek Nowiński - dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w środę 2 grudnia 2009 o godzinie 14.00, w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców, wejście A) więcej o Salon Bibliotekarzy: Jacek Nowiński