Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Wykład: „Grecja Juliusza Słowackiego”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Marii Kalinowskiej, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 9 października o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Wykład: „Grecja Juliusza Słowackiego”

Maska Słowackiego. Wykład: „Rysowałem wiele...”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład dr Urszuli Makowskiej, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 2 października 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Maska Słowackiego. Wykład: „Rysowałem wiele...”

Konferencja konserwatorska: Rękodzieło i nowoczesne technologie

W 1929 roku Profesor Bonawentura Lenart utworzył w Bibliotece Narodowej pracownię konserwatorską. Chcemy uczcić osiemdziesiątą rocznicę tego faktu, organizując konferencję RĘKODZIEŁO I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE - 80 lat konserwacji zbiorów w Bibliotece Narodowej. Na konferencji pragniemy dokonać przeglądu osiągnięć w zakresie konserwacji i restauracji zbiorów bibliotecznych w Polsce.
Konferencja odbędzie się 1-2 października 2009 w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Więcej informacji na stronie konferencji

Kurs ZEBID: Biblioterapia. Animacja czytelnictwa w środowisku lokalnym

Celem szkolenia jest przedstawienie biblioterapii jako atrakcyjnej metody edukacyjnej, polegającej na twórczych działaniach z wykorzystaniem literatury. W tym kontekście, celem szkolenia jest również pokazanie, że współczesna biblioteka powinna pełnić funkcję przestrzeni rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży, a także animować czytelnictwo w środowisku lokalnym więcej o Kurs ZEBID: Biblioterapia. Animacja czytelnictwa w środowisku lokalnym

Salon Księgarzy: Grzegorz Boguta

Waldemar Janaszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich; Jan Lus, Prezes Izby Księgarstwa Polskiego; Piotr Marciszuk, Prezes Polskiej Izby Książki i Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy na spotkanie z Grzegorzem Bogutą, działaczem opozycji, wydawcą, współzałożycielem i pierwszym prezesem Polskiej Izby Książki.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Grzegorz Boguta - wolny wydawca” w środę 30 września 2009 r. o godz. 12 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, w Sali Darczyńców (wejście A). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kaleta.

 

 

Spotkanie SBP: 75. kongres IFLA

Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie 75. Kongres IFLA (Mediolan, Włochy, 23-27 sierpnia 2009 r.) 29 września (wtorek), godz. 12.00, sala 200 Gmachu Głównego BN (al. Niepodległości 213) więcej o Spotkanie SBP: 75. kongres IFLA

Salon Bibliotekarzy: Teresa Szymorowska

Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski serdecznie zaprasza do Salonu Bibliotekarzy z udziałem Teresy Szymorowskiej, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, Przewodniczącej Konferencji Dyrektorów Wojewódzkich Bibliotek Publicznych.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 28 września 2009 roku o godzinie 14, w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców, wejście A

Wykład: „Słowacki ironiczny”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Jarosława Ławskiego, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 25 września 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Wykład: „Słowacki ironiczny”