Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Zebranie naukowe: Narodowy Zasób Biblioteczny

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 25 listopada 2009 r. Dominika Stępniewska przedstawi referat: Narodowy Zasób Biblioteczny.

25 listopada 2009, godz 11:00, sala 2001, gmach główny Biblioteki Narodowej w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

Zebranie SBP: Wspomnienie Jadwigi Czarneckiej i Mirosławy Kocięckiej

Koło SBP przy Bibliotece Narodowej i Zespół Historyczno-Pamiętnikarski Oddziału Warszawskiego SBP serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone Jadwidze Czarneckiej i Mirosławie Kocięckiej. Wprowadzenie: mgr Ewa Barteczko i dr Jerzy Maj

24 listopada (wtorek) 2009 r., godz. 11:00 Biblioteka Narodowa - sala 200

W programie:
wspomnienia współpracowników, przyjaciół, znajomych.

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

19 listopada 2009 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200

Beata Capik, Paulina Czyżewicz, Grażyna Jaroszewicz, Magdalena Krynicka (Biblioteka Narodowa):
Wskaźniki funkcjonalności bibliotek narodowych (ISO/TR 28118:2009)

Wystawa: Indywidualności Polskie. Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego

Prezentowane na wystawie 44 zdjęcia artysty-fotografika Krzysztofa Gierałtowskiego przedstawiają najwybitniejsze osobowości polskiego życia społecznego i kulturalnego w mistrzowskim, niepowtarzalnym ujęciu. Fotografie pochodzą z egzemplarza nr 1 bibliofilskiej teki, który został zakupiony do zbiorów Narodowej Książnicy przez PKO Bank Polski. Wystawę można zwiedzać do 30 listopada w holu Gmachu Głównego Biblioteki Narodowej na Polu Mokotowskim. Wstęp wolny więcej o Wystawa: Indywidualności Polskie. Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego

Spotkanie SBP: Biblioteka Polska w Paryżu

Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie "Biblioteka Polska w Paryżu - historia i współczesność"
Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 listopada o godz. 12 w sali 200. W programie przewidziano relację z wyjazdu Joanny Okarmy z Zakładu Opracowania Rzeczowego Biblioteki Narodowej.

IV Seminarium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury"

Uprzejmie informuję, że następne seminarium-konwersatorium odbędzie się 22 października 2009 r. w godz. 11.00 - 15.00. Seminarium odbędzie się, jak zwykle, w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213. Hasłem spotkania będzie „Biblioteki pedagogiczne wśród innych bibliotek krajowej sieci bibliotecznej”.
Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Prof. zw. dr hab. Marcin Drzewiecki

Pobierz informację dotyczącą kontynuacji konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury”
Pobierz program spotkania

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

21 października 2009 r. (środa), godz. 11:00, sala 200

Wanda Klenczon (Biblioteka Narodowa): Problematyka opracowania rzeczowego na 75. Kongresie IFLA (Mediolan, 23-27 sierpnia 2009) oraz na konferencji towarzyszącej „Looking at the Past and Preparing for the Future" (Florencja, 20-21 sierpnia 2009)

Wykład: „Słowacki i Wenedzi”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Aleksandra Nawareckiego, który będzie ostatnim z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek, 16 października 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Wykład: „Słowacki i Wenedzi”

Zebranie naukowe: Kronika życia muzycznego Warszawy

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 14 października 2009 r. o godz. 11 w sali 2001 Wojciech Tomaszewski przedstawi referat: Kronika życia muzycznego Warszawy - problemy teoretyczne i warsztatowe.