Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Pisanie w rodzaju żeńskim - spotkanie z Martą Morazzoni

Biblioteka Narodowa i Instytut Włoski serdecznie zapraszają na Pisanie w rodzaju żeńskim - spotkanie z włoską pisarką Martą Morazzoni - odbywające się w cyklu współorganizowanych przez BN i Instytut Włoski spotkań z najwybitniejszymi włoskimi pisarzami.
Udział wezmą ponadto: Halina Kralowa, Hanna Serkowska, Anna Wasilewska. Tłumaczenie: Leszek Kazana.

Środa, 24 marca godz. 18, Pałac Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5)

Wstęp wolny.

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się one w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

18 marca 2010 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200
Grażyna Włosek, Marta Jaszczyk (Instytut Nauk Prawnych PAN, Zespół Polskiej Bibliografii Prawniczej): Polska Bibliografia Prawnicza - zasady gromadzenia danych, korzystanie, rozpowszechnianie

 

Spotkanie z mapami - Pięćsetlecie nazwy Ameryka

Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Pięćsetlecie nazwy AMERYKA. Zmiany nazwy oraz ewolucja obrazu Ameryki na mapach publikowanych w XVI-wiecznej Europie”.
Spotkanie odbędzie się w środę 17 marca o godz. 12 w sali 200 w Gmachu Głównym BN.
W programie przewidziano prezentację Lucyny Szaniawskiej z Zakładu Zbiorów Kartograficznych Biblioteki Narodowej.

Lekcja literatury – Tomas Venclova

Spotkanie z Tomasem Venclovą - wybitnym litewskim pisarzem, poetą i eseistą odbędzie się w czwartek, 11 marca w ramach „Lekcji literatury” - cyklu spotkań współorganizowanego przez BN i „Zeszyty Literackie”. Spotkania przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży szkolnej i akademickiej. Spotkanie, które poprowadzi Marek Zagańczyk, odbędzie się o godzinie 14 w Sali Darczyńców w Gmachu Głównym BN, al. Niepodległości 213 więcej o Lekcja literatury – Tomas Venclova

Salon Księgarzy: Nowohucka Skarbnica

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego oraz Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy na spotkanie pod hasłem

„NOWOHUCKA SKARBNICA"

Gościem Salonu będzie Anna Włodarczyk, właścicielka księgarni „SKARBNICA" w Krakowie Nowej Hucie

Spotkanie, które poprowadzi Krzysztof Kaleta, odbędzie się w czwartek, 25 lutego 2010 r. w godz. 14-16 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A).

 

 

Wręczenie nagród „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej
oraz Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI"

mają zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie nagród

KSIĄŻKI MIESIĄCA i KSIĄŻKI ROKU 2009
„Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Przyznana zostanie także nagrodę specjalna WYDARZENIE ROKU 2009 oraz nagroda WYDAWCA ROKU 2009 branżowego dwutygodnika „Biblioteka Analiz”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wydawcami, autorami, tłumaczami i redaktorami wyróżnionych książek.

27 stycznia 2010 roku o godz. 13
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213,
Sala Darczyńców (wejście A)

 

 

Spotkanie z Robertem Stillerem

Biblioteka Narodowa ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Robertem Reuvenem Stillerem, wybitnym pisarzem i tłumaczem, poetą i eseistą, krytykiem i publicystą, znakomitym językoznawcą, religioznawcą, filologiem i orientalistą, specjalistą w dziedzinie mitologii i starych literatur. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2010 roku o godzinie 14 w Sali Darczyńców (wejście A), al. Niepodległości 213 więcej o Spotkanie z Robertem Stillerem

Seminarium: Biblioteki w systemie oświaty i kultury

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że następne seminarium-konwersatorium odbędzie się 21 stycznia 2010 r. w godz. 11.00 - 15.30. Seminarium odbędzie się, jak zwykle, w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, sala 200. Hasłem spotkania będzie „Czytelnictwo i bibliotekarstwo końca pierwszej dekady".
Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Prof. zw. dr hab. Marcin Drzewiecki

Więcej informacji