Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Spotkanie w sprawie opracowania rzeczowego zbiorów ikonograficznych

Biblioteka Narodowa oraz Komisja Opracowania Rzeczowego Zbiorów przy Zarządzie Głównym SBP zapraszają zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone problemowi tworzenia punktów dostępu do materiałów ikonograficznych (fotografii, grafiki, reprodukcji obrazów itp.) prezentowanych publicznie w katalogach różnych instytucji czy bibliotekach cyfrowych więcej o Spotkanie w sprawie opracowania rzeczowego zbiorów ikonograficznych

Seminarium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury"

Szanowni Państwo, Uczestnicy konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury",

uprzejmie informuję, że w dniu 28 października 2010 r. rozpoczynamy konwersatorium bibliotekoznawcze w roku 2010/2011.
Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych (dotychczasowych i nowoprzybyłych), którzy chcą w sposób aktywny intelektualnie uczestniczyć w życiu bibliotekarskim.

Marcin Drzewiecki

Zobacz szczegółową informację

 

Kultura informacyjna w edukacji – zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi Hanna Batorowska (Uniwersytet Pedagogiczny - Kraków), która przedstawi referat „Kultura informacyjna w edukacji". Spotkanie odbędzie się 27 października 2010 r. o godz. 11 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 3001 (III piętro, obok gabinetu Dyrektora BN).

Zmiany w zapisie UKD w „Przewodniku Bibliograficznym" - spotkanie informacyjne

W poniedziałek, 25 października 2010 r. o godz. 11.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213, sala 218) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zapisu pionowego UKD w „Przewodniku Bibliograficznym". Podstawowe informacje na temat planowanych zmian można znaleźć na podstronie UKD w Aktualnościach.

Pracownia UKD zaprasza wszystkich zainteresowanych. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 20 października 2010 r. na adres: e-mail: j.hys@bn.org.pl

 

Michał Jagiełło: Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach - promocja książki

Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski ma zaszczyt zaprosić na promocję książki Michała Jagiełły
Narody i narodowości. Przewodnik po lekturach, opublikowanej przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Publikację zaprezentuje Ryszard J. Burek, dyrektor Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 października o godz. 12 w Bibliotece Narodowej w Warszawie,
al. Niepodległości 213, sala 218 (wejście B).

 

Zamek Soria Moria. Baśnie norweskie - promocja książki

Biblioteka Narodowa w Warszawie, Ambasada Królestwa Norwegii oraz Wydawnictwo Media Rodzina mają zaszczyt zaprosić na premierę zbioru baśni norweskich Zamek Soria Moria w artystycznym wydaniu z ilustracjami Marii Ekier oraz mistrzowską interpretacją wersji audio w wykonaniu Anny Seniuk.

Podczas spotkania bogactwo baśni norweskich podkreśli interpretacja utworów w wykonaniu Anny Seniuk oraz ekspozycja oryginałów ilustracji Marii Ekier.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 14 października o godz. 13.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A)

 

Biblioteki publiczne wobec seniorów - zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi Mirosława Dobrowolska (IKiCz) z referatem „Biblioteki publiczne wobec seniorów" oraz Zofia Zasacka (IKiCz), która przedstawi komunikat z konferencji międzynarodowej. Spotkanie odbędzie się 13 października 2010 r. o godz. 11 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 2001 (II piętro, obok gabinetu Zastępcy Dyrektora BN).

Moja Warszawa Stanisława Gieysztora - promocja książki

Biblioteka Narodowa i Muzeum Historyczne m.st. Warszawy serdecznie zapraszają na promocję książki Stanisława Gieysztora Moja Warszawa, wydanej w serii Biblioteka Warszawska.

Publikację zaprezentuje redaktor książki Barbara Petrozolin-Skowrońska. Fragmenty czytać będzie Andrzej Ferenc.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 października o godz. 13.00 w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej, al. Niepodległości 213 (wejście A).