Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Zebranie Instytutu Bibliograficznego - 22.04

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się one w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

22 kwietnia 2010 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200
Marcin Roszkowski (Biblioteka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach): Linked data - model danych powiązanych i Semantic Web

Zebranie naukowe: Psychologiczne badania nad czytelnictwem - tematy, metody [...]

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 21 kwietnia 2010 r. o godz. 11 Olga Dawidowicz-Chymkowska przedstawi referat: Psychologiczne badania nad czytelnictwem - tematy, metody, narzędzia badawcze. Zebranie odbędzie się w Gmachu Głównym BN (al. Niepodległości 213) w sali 2001.

Seminarium prof. Drzewieckiego - 15.04

Szanowni Państwo, Uczestnicy konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury",

uprzejmie informuję, że najbliższe seminarium odbędzie się o tydzień wcześniej niż zapowiadałem tzn. 15 kwietnia 2010 r.
Serdecznie wszystkich chętnych zapraszam i liczę na ciekawe spotkanie.

Prof. dr hab. Marcin Drzewiecki

Pobierz program spotkania

Pisanie w rodzaju żeńskim - spotkanie z Martą Morazzoni

Biblioteka Narodowa i Instytut Włoski serdecznie zapraszają na Pisanie w rodzaju żeńskim - spotkanie z włoską pisarką Martą Morazzoni - odbywające się w cyklu współorganizowanych przez BN i Instytut Włoski spotkań z najwybitniejszymi włoskimi pisarzami.
Udział wezmą ponadto: Halina Kralowa, Hanna Serkowska, Anna Wasilewska. Tłumaczenie: Leszek Kazana.

Środa, 24 marca godz. 18, Pałac Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5)

Wstęp wolny.

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się one w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

18 marca 2010 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200
Grażyna Włosek, Marta Jaszczyk (Instytut Nauk Prawnych PAN, Zespół Polskiej Bibliografii Prawniczej): Polska Bibliografia Prawnicza - zasady gromadzenia danych, korzystanie, rozpowszechnianie

 

Spotkanie z mapami - Pięćsetlecie nazwy Ameryka

Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Pięćsetlecie nazwy AMERYKA. Zmiany nazwy oraz ewolucja obrazu Ameryki na mapach publikowanych w XVI-wiecznej Europie”.
Spotkanie odbędzie się w środę 17 marca o godz. 12 w sali 200 w Gmachu Głównym BN.
W programie przewidziano prezentację Lucyny Szaniawskiej z Zakładu Zbiorów Kartograficznych Biblioteki Narodowej.

Lekcja literatury – Tomas Venclova

Spotkanie z Tomasem Venclovą - wybitnym litewskim pisarzem, poetą i eseistą odbędzie się w czwartek, 11 marca w ramach „Lekcji literatury” - cyklu spotkań współorganizowanego przez BN i „Zeszyty Literackie”. Spotkania przeznaczone są przede wszystkim dla młodzieży szkolnej i akademickiej. Spotkanie, które poprowadzi Marek Zagańczyk, odbędzie się o godzinie 14 w Sali Darczyńców w Gmachu Głównym BN, al. Niepodległości 213 więcej o Lekcja literatury – Tomas Venclova

Salon Księgarzy: Nowohucka Skarbnica

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego oraz Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy na spotkanie pod hasłem

„NOWOHUCKA SKARBNICA"

Gościem Salonu będzie Anna Włodarczyk, właścicielka księgarni „SKARBNICA" w Krakowie Nowej Hucie

Spotkanie, które poprowadzi Krzysztof Kaleta, odbędzie się w czwartek, 25 lutego 2010 r. w godz. 14-16 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A).