Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Seminarium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury"

Szanowni Państwo, Uczestnicy konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury",

uprzejmie informuję, że VIII konwersatorium na temat „Użytkownicy - czytelnicy specjalni bibliotek" odbędzie się 13 stycznia 2011 r. w Bibliotece Narodowej.
Jak zwykle serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Marcin Drzewiecki


Zobacz szczegółową informację

 

 

Kultura książki aktywnych seniorów - zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi dr Renata Aleksandrowicz (Uniwersytet Wrocławski), która przedstawi referat „Kultura książki aktywnych seniorów". Spotkanie odbędzie się 12 stycznia 2011 r. o godz. 11.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 2001 (II piętro, obok gabinetu zastępcy Dyrektora BN).

 

Dzień Domeny Publicznej

Obchody Dnia Domeny Publicznej, organizowane przez Koalicję Otwartej Edukacji, odbędą się 30 grudnia w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej o godz. 13.

Podczas Dnia Domeny Publicznej świętujemy przejście do domeny publicznej dzieł kolejnych twórców, dzięki upłynięciu ustawowego teminu 70 lat od śmierci autora. Od 1 stycznia 2011 roku będziemy mogli korzystać z dzieł takich artystów jak Kazimierz Przerwa-Tetmajer, Olga Boznańska, Józef Pankiewicz i wielu innych. Tegoroczne obchody mają na celu podsumowanie najważniejszych inicjatyw działających w oparciu o Domenę Publiczną w Polsce.

 

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN, które odbędzie się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, w piątek, 3 grudnia 2010 r. o godz. 11:00 w sali 200.

Grażyna Jaroszewicz, dr Marcin Roszkowski (Biblioteka Narodowa):
RDA (Resource Description and Access) - standard katalogowania dla XXI wieku?

 

Wydawcy Mickiewicza i cenzura – typologia praktyk obronnych – zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi Małgorzata Rowicka, która przedstawi referat „Wydawcy Mickiewicza i cenzura – typologia praktyk obronnych”. Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2010 r. o godz. 11 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 1201 (I piętro, obok gabinetu Zastępcy Dyrektora BN).

Salon Księgarzy: Rafał Skąpski

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich,
Henryk Tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego
Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej

zapraszają do

SALONU KSIĘGARZY
na spotkanie z Rafałem Skąpskim
dyrektorem Państwowego Instytutu Wydawniczego

pod hasłem

CIĄGLE JEST TYLE DO ZROBIENIA

* * *

18 listopada 2010 r. (czwartek), godz. 14,
Biblioteka Narodowa w Warszawie,
al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A)

* * *

Spotkanie poprowadzi Bogdan Klukowski

 

 

Sekrety Orzeszkowej - konferencja naukowa

Biblioteka Narodowa, Instytut Badań Literackich PAN, Komitet Nauk o Literaturze Polskiej PAN i Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza serdecznie zapraszają do udziału w konferencji

Sekrety Orzeszkowej

która odbędzie się w dniach 8-10 listopada w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w sali 218 (wejście B).

Konferencja została dofinansowana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Komitet Nauki o Literaturze PAN.

Zobacz program konferencji

Spotkanie w sprawie opracowania rzeczowego zbiorów ikonograficznych

Biblioteka Narodowa oraz Komisja Opracowania Rzeczowego Zbiorów przy Zarządzie Głównym SBP zapraszają zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone problemowi tworzenia punktów dostępu do materiałów ikonograficznych (fotografii, grafiki, reprodukcji obrazów itp.) prezentowanych publicznie w katalogach różnych instytucji czy bibliotekach cyfrowych więcej o Spotkanie w sprawie opracowania rzeczowego zbiorów ikonograficznych