Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Promocja świąteczna Wydawnictwa BN

Książka wyróżniona nagrodą KLIO 2009 pod choinkę

Świąteczna promocja - 20% rabatu!

Atlas Antonia Milla: Geographicae tabvlae in charta pergamena z 1583 roku

Publikacja nagrodzona w konkursie KLIO 2009 w kategorii edytorskiej.
Cena 76 zł (20% rabatu - stara cena: 95 zł)

Nad złoto droższe. Skarby Biblioteki Narodowej

Album prezentuje 105 najcenniejszych i najciekawszych zabytków kultury reprezentujących wszystkie kategorie zbiorów, gromadzonych w Bibliotece Narodowej.
Cena 76 zł (20% rabatu - stara cena: 95 zł)

Jak kupić?

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

3 grudnia 2009 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200

Urszula Stasiak, Stefania Skwirowska (Biblioteka Narodowa):
Bibliografia niezależnych wydawnictw ciągłych (1976-1990)

Salon Bibliotekarzy: Jacek Nowiński

„Razem czy osobno - jakie będą biblioteki w XXI wieku" - spotkanie Salonu Bibliotekarzy Dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie Salonu Bibliotekarzy. Gościem Salonu będzie Jacek Nowiński - dyrektor Biblioteki Elbląskiej im. Cypriana Norwida w Elblągu. Spotkanie odbędzie się w środę 2 grudnia 2009 o godzinie 14.00, w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców, wejście A) więcej o Salon Bibliotekarzy: Jacek Nowiński

Zebranie naukowe: Narodowy Zasób Biblioteczny

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 25 listopada 2009 r. Dominika Stępniewska przedstawi referat: Narodowy Zasób Biblioteczny.

25 listopada 2009, godz 11:00, sala 2001, gmach główny Biblioteki Narodowej w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

Zebranie SBP: Wspomnienie Jadwigi Czarneckiej i Mirosławy Kocięckiej

Koło SBP przy Bibliotece Narodowej i Zespół Historyczno-Pamiętnikarski Oddziału Warszawskiego SBP serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone Jadwidze Czarneckiej i Mirosławie Kocięckiej. Wprowadzenie: mgr Ewa Barteczko i dr Jerzy Maj

24 listopada (wtorek) 2009 r., godz. 11:00 Biblioteka Narodowa - sala 200

W programie:
wspomnienia współpracowników, przyjaciół, znajomych.

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

19 listopada 2009 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200

Beata Capik, Paulina Czyżewicz, Grażyna Jaroszewicz, Magdalena Krynicka (Biblioteka Narodowa):
Wskaźniki funkcjonalności bibliotek narodowych (ISO/TR 28118:2009)

Wystawa: Indywidualności Polskie. Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego

Prezentowane na wystawie 44 zdjęcia artysty-fotografika Krzysztofa Gierałtowskiego przedstawiają najwybitniejsze osobowości polskiego życia społecznego i kulturalnego w mistrzowskim, niepowtarzalnym ujęciu. Fotografie pochodzą z egzemplarza nr 1 bibliofilskiej teki, który został zakupiony do zbiorów Narodowej Książnicy przez PKO Bank Polski. Wystawę można zwiedzać do 30 listopada w holu Gmachu Głównego Biblioteki Narodowej na Polu Mokotowskim. Wstęp wolny więcej o Wystawa: Indywidualności Polskie. Fotografie Krzysztofa Gierałtowskiego

Spotkanie SBP: Biblioteka Polska w Paryżu

Zarząd Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej uprzejmie zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie "Biblioteka Polska w Paryżu - historia i współczesność"
Spotkanie odbędzie się we wtorek 3 listopada o godz. 12 w sali 200. W programie przewidziano relację z wyjazdu Joanny Okarmy z Zakładu Opracowania Rzeczowego Biblioteki Narodowej.