Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Warszawska produkcja wydawnicza 1795-1800 - zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi dr Kazimierz Ossowski, który przedstawi referat „Warszawska produkcja wydawnicza 1795-1800". Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2011 r. o godz. 11.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 2001 (II piętro, obok gabinetu zastępcy dyrektora BN).

Współczesna problematyka bibliotek dla dzieci - zebranie naukowe IKiCz

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe. Na zebraniu wystąpi Grażyna Lewandowicz-Nosal, która przedstawi referat „Współczesna problematyka bibliotek dla dzieci”. Spotkanie odbędzie się 2 marca 2011 r. o godz. 11 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 1201 (I piętro, obok gabinetu Zastępcy Dyrektora BN).

Spotkanie informacyjne: zmiany w zapisie UKD w „Przewodniku Bibliograficznym"

W dniu 21 lutego 2011 r. w godz. 11 - 14 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie (al. Niepodległości 213, sala 200) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zapisu pionowego UKD w „Przewodniku Bibliograficznym". Podstawowe informacje na temat planowanych zmian można znaleźć na podstronie UKD w Aktualnościach

Pracownia UKD zaprasza wszystkich zainteresowanych. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 14 lutego 2011 r. na adres e-mail: j.hys@bn.org.pl

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego, które odbędzie się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, przy al. Niepodległości 213 w czwartek, 17 lutego 2011 r. o godz. 11:00, sala 200.

Emilia Słomianowska-Kamińska (Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie) wygłosi referat Problemy typologii dokumentów życia społecznego.

 

Salon Księgarzy: Maria i Andrzej Ochalscy

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich,
Henryk Tokarz, prezes Izby Księgarstwa Polskiego
Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej

zapraszają do

SALONU KSIĘGARZY
na spotkanie z Państwem Marią i Andrzejem Ochalskimi
właścicielami Domu Aukcyjnego OKNA SZTUKI W w Warszawie

pod hasłem

ŻYCIE W ANTYKWARIACIE

* * *

17 lutego 2011 r. (czwartek), godz. 14,
Biblioteka Narodowa w Warszawie,
al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A)

* * *

Spotkanie poprowadzi dr Andrzej Skrzypczak

 

Ksiązki Roku 2010 - wręczenie nagród „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI"

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej oraz Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI" mają zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na uroczyste wręczenie nagród za KSIĄŻKI MIESIĄCA i KSIĄŻKI ROKU 2010 „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI".

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wydawcami, autorami, tłumaczami i redaktorami wyróżnionych książek.

Przyznamy nagrody specjalne: za WYDARZENIE ROKU 2010 oraz dla WYDAWCY ROKU 2010

26 stycznia, godz. 13.00
Biblioteka Narodowa w Warszawie, al. Niepodległości 213,
Sala Darczyńców (wejście A)