Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Spotkanie poświęcone Czesławowi Miłoszowi

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Narodowej i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich uprzejmie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie z twórczością Czesława Miłosza.
Spotkanie odbędzie się 17 maja o godz. 12 w sali 200 Gmachu Głównego BN (al. Niepodległości 213).
W programie wykład dr. Dariusza Tomasza Lebiody z Katedry Literatury Polskiej XIX i XX w. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zebranie naukowe IKiCz: Lektury nastolatków - ciągłość i zmiany

Instytut Książki i Czytelnictwa serdecznie zaprasza na zebranie naukowe, na którym wystąpi dr Zofia Zasacka z referatem „Lektury nastolatków - ciągłość i zmiany". Spotkanie odbędzie się 11 maja 2011 r. o godz. 11.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), w sali konferencyjnej nr 2001 (II piętro, obok gabinetu zastępcy dyrektora BN).

 

IX konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury"

Szanowni Państwo, Uczestnicy konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury", uprzejmie informuję, że IX konwersatorium na temat: „Książka i czytelnictwo w Polsce na początku nowej dekady" odbędzie się 28 kwietnia 2011 r. w Bibliotece Narodowej. Jak zwykle serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Marcin Drzewiecki

Pobierz plik z informacją o konwersatorium

Wystawa „Przebudzenie" - konserwacja zbiorów klasztoru sióstr wizytek

Podróż w czasie na siedemnastowieczne Krakowskie Przedmieście i w dół skarpy, aż nad Wisłę, przez klasztor i ogrody sióstr wizytek, proponuje Biblioteka Narodowa, która wraz z Biurem Stołecznego Konserwatora w Urzędzie m. st. Warszawy i siostrami wizytkami zorganizowała wystawę „Przebudzenie" - Konserwacja zabytkowych XVII/XVIII/XIX-wiecznych map, planów i rysunków ze zbiorów klasztoru sióstr wizytek w Warszawie, odbywającą się w Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5) od 19 kwietnia do 4 maja, codziennie w godz. 10-18, wstęp wolny więcej o Wystawa „Przebudzenie" - konserwacja zbiorów klasztoru sióstr wizytek

Bibliografia poloników zagranicznych - sesja naukowa

Instytut Bibliograficzny Biblioteki Narodowej zaprasza zainteresowanych na Sesję naukową Bibliografia poloników zagranicznych: 270 lat tradycji, teraźniejszość i przyszłość.
Sesja odbędzie się 18 kwietnia 2011 roku w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, w sali 200.

Pobierz program sesji