Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Wręczenie nagród „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”

Dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej
oraz Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny miesięcznika „Magazyn Literacki KSIĄŻKI"

mają zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie nagród

KSIĄŻKI MIESIĄCA i KSIĄŻKI ROKU 2009
„Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”.

Przyznana zostanie także nagrodę specjalna WYDARZENIE ROKU 2009 oraz nagroda WYDAWCA ROKU 2009 branżowego dwutygodnika „Biblioteka Analiz”.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z wydawcami, autorami, tłumaczami i redaktorami wyróżnionych książek.

27 stycznia 2010 roku o godz. 13
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213,
Sala Darczyńców (wejście A)

 

 

Spotkanie z Robertem Stillerem

Biblioteka Narodowa ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z Robertem Reuvenem Stillerem, wybitnym pisarzem i tłumaczem, poetą i eseistą, krytykiem i publicystą, znakomitym językoznawcą, religioznawcą, filologiem i orientalistą, specjalistą w dziedzinie mitologii i starych literatur. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2010 roku o godzinie 14 w Sali Darczyńców (wejście A), al. Niepodległości 213 więcej o Spotkanie z Robertem Stillerem

Seminarium: Biblioteki w systemie oświaty i kultury

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że następne seminarium-konwersatorium odbędzie się 21 stycznia 2010 r. w godz. 11.00 - 15.30. Seminarium odbędzie się, jak zwykle, w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, sala 200. Hasłem spotkania będzie „Czytelnictwo i bibliotekarstwo końca pierwszej dekady".
Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Prof. zw. dr hab. Marcin Drzewiecki

Więcej informacji

 

Zebranie naukowe: Czytelnicze doświadczenia nastolatków

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 13 stycznia 2010 r. o godz. 11 Zofia Zasacka przedstawi referat: Czytelnicze doświadczenia nastolatków - podobieństwa i dystanse. Zebranie odbędzie się w Gmachu Głównym BN (al. Niepodległości 213) w sali 2001.

Zebranie na temat zmian w JHP BN

W dniu 29.01 o godz. 11 w Bibliotece Narodowej odbędzie sie zebranie na temat zmian w JHP BN. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się w sali 200. Podstawowe informacje na temat zmian można znaleźć w witrynie JHP BN w rubryce Aktualności.

 

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

16 grudnia 2009 r. (środa), godz. 11:00, sala 200

dr Jolanta Hys (Biblioteka Narodowa):
Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna na rozdrożu. Po konferencji Classification at a crossroads. Multiple directions to usability (Haga, 29-30.10.09)

Dyskusja: Kapitał Innego. Kiedy mniej znaczy więcej

Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, Biblioteka Narodowa i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej serdecznie zapraszają na dyskusję pt:

Kapitał Innego. Kiedy mniej znaczy więcej

W spotkaniu, zainspirowanym premierą książki dr Elżbiety Anny Sekuły Po co Ślązakom potrzebny jest naród? Niebezpieczne związki między autonomią i nacjonalizmem wydanej nakładem Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych, udział wezmą:

  • prof. Mirosław Duchowski
  • Prof. Wawrzyniec Konarski
  • Red. Aleksandra Klich
  • Pan Henryk Waniek

Dyskusję poprowadzi Jan Dziadul (Polityka).

Zapraszamy 16 grudnia (środa) o godz. 18.00 do Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej w Warszawie w al. Niepodległości 213.

Więcej...

Salon Księgarzy: Marek Tobera

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich, Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego, Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do SALONU KSIĘGARZY na spotkanie z dr. Markiem Toberą z Instytutu Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW, znawcą i badaczem współczesnego rynku książki. Tematem spotkania będzie „RYNEK KSIĄŻKI OSTATNIEJ DEKADY XX WIEKU”.

Środa, 9 grudnia 2009 r. godz. 14, Biblioteka Narodowa w Warszawie, al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A). Spotkanie poprowadzi Bogdan Klukowski.