Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

ZAPRASZAMY

Salon Księgarzy - Elżbieta Stefańczyk

Waldemar Janaszkiewicz, prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich,
Jan Lus, prezes Izby Księgarstwa Polskiego
Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej

zapraszają do

SALONU KSIĘGARZY
na spotkanie z Elżbietą Stefańczyk,
Przewodniczącą Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
pod hasłem:
„Paweł i Gaweł, czyli bibliotekarze i księgarze"

* * *

20 maja 2010 r. (czwartek), godz. 14,
Biblioteka Narodowa w Warszawie,
al. Niepodległości 213, Sala Darczyńców (wejście A)

* * *

Spotkanie poprowadzi Bogdan Klukowski

 

Spotkanie opracowujących "Wspólna Bazę BN i Bibliotek Publicznych"

Zakład Bibliografii Zawartości Czasopism zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie opracowujących „Wspólną Bazę BN i Bibliotek Publicznych". Odbędzie się ono dnia 18 maja 2010 r., w godz. 9.30-13.30, w sali nr 200, w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213. Szczegółowych informacji udziela Joanna Rowińska: j.rowinska@bn.org.pl

26. Spotkanie Zespołu ds. Bibliografii Regionalnej przy ZG SBP

Zespół ds. Bibliografii Regionalnej przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Narodowa zapraszają zainteresowane osoby na dwudzieste szóste spotkanie Zespołu, które odbędzie się w połączeniu z warsztatami grupy bibliotek współtworzących bazę bibliograficzną PRASA. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 maja 2010 r. (poniedziałek-wtorek) w Bibliotece Narodowej, Al. Niepodległości 213, sala 200 (parter). Uprzejmie informujemy, że organizatorzy nie zwracają kosztów delegacji.

Pobierz program spotkania

Wystawa Rediscover - Cztery wersje jednej kultury

W piątek, 14 maja odbyła się w BN konferencja naukowa i otwarcie wystawy, stanowiące polską edycję międzynarodowego projektu Rediscover - Cztery wersje jednej kultury, prezentującego jedność kultury środkowoeuropejskiej w późnym średniowieczu i początkach ery nowożytnej. Finansowany przez Komisję Europejską projekt ma na celu zebranie, zdigitalizowanie i włączenie do bazy Manuscriptorium i do Biblioteki Europejskiej różnych typów dokumentów pochodzących z tego okresu, z obszaru Polski, Czech, Litwy i Rumunii. Realizowany jest wspólnie przez biblioteki narodowe tych czterech krajów.

Wystawę, ukazującą reprodukcje najcenniejszych obiektów projektu, można oglądać w holu gmachu głównego Biblioteki Narodowej.

Zobacz witrynę projektu Rediscover

Zebranie Instytutu Bibliograficznego - 6.05

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się one w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

6 maja 2010 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200
Urszula Stasiak, Anna Nalej, Małgorzata Jaxa-Bykowska (Biblioteka Narodowa): Polska bibliografia narodowa książek i czasopism w 2009 roku - dane statystyczne

Zebranie Instytutu Bibliograficznego - 22.04

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się one w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

22 kwietnia 2010 r. (czwartek), godz. 11:00, sala 200
Marcin Roszkowski (Biblioteka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach): Linked data - model danych powiązanych i Semantic Web

Zebranie naukowe: Psychologiczne badania nad czytelnictwem - tematy, metody [...]

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 21 kwietnia 2010 r. o godz. 11 Olga Dawidowicz-Chymkowska przedstawi referat: Psychologiczne badania nad czytelnictwem - tematy, metody, narzędzia badawcze. Zebranie odbędzie się w Gmachu Głównym BN (al. Niepodległości 213) w sali 2001.

Seminarium prof. Drzewieckiego - 15.04

Szanowni Państwo, Uczestnicy konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury",

uprzejmie informuję, że najbliższe seminarium odbędzie się o tydzień wcześniej niż zapowiadałem tzn. 15 kwietnia 2010 r.
Serdecznie wszystkich chętnych zapraszam i liczę na ciekawe spotkanie.

Prof. dr hab. Marcin Drzewiecki

Pobierz program spotkania