Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

IV Seminarium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury"

Uprzejmie informuję, że następne seminarium-konwersatorium odbędzie się 22 października 2009 r. w godz. 11.00 - 15.00. Seminarium odbędzie się, jak zwykle, w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213. Hasłem spotkania będzie „Biblioteki pedagogiczne wśród innych bibliotek krajowej sieci bibliotecznej”.
Gorąco zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Prof. zw. dr hab. Marcin Drzewiecki

Pobierz informację dotyczącą kontynuacji konwersatorium „Biblioteki w systemie oświaty i kultury”
Pobierz program spotkania

Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213.

21 października 2009 r. (środa), godz. 11:00, sala 200

Wanda Klenczon (Biblioteka Narodowa): Problematyka opracowania rzeczowego na 75. Kongresie IFLA (Mediolan, 23-27 sierpnia 2009) oraz na konferencji towarzyszącej „Looking at the Past and Preparing for the Future" (Florencja, 20-21 sierpnia 2009)

Wykład: „Słowacki i Wenedzi”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Aleksandra Nawareckiego, który będzie ostatnim z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek, 16 października 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Wykład: „Słowacki i Wenedzi”

Zebranie naukowe: Kronika życia muzycznego Warszawy

Instytut Książki i Czytelnictwa BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie naukowe. 14 października 2009 r. o godz. 11 w sali 2001 Wojciech Tomaszewski przedstawi referat: Kronika życia muzycznego Warszawy - problemy teoretyczne i warsztatowe.

Wykład: „Grecja Juliusza Słowackiego”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Marii Kalinowskiej, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 9 października o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Wykład: „Grecja Juliusza Słowackiego”

Maska Słowackiego. Wykład: „Rysowałem wiele...”

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład dr Urszuli Makowskiej, który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 2 października 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów więcej o Maska Słowackiego. Wykład: „Rysowałem wiele...”

Konferencja konserwatorska: Rękodzieło i nowoczesne technologie

W 1929 roku Profesor Bonawentura Lenart utworzył w Bibliotece Narodowej pracownię konserwatorską. Chcemy uczcić osiemdziesiątą rocznicę tego faktu, organizując konferencję RĘKODZIEŁO I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE - 80 lat konserwacji zbiorów w Bibliotece Narodowej. Na konferencji pragniemy dokonać przeglądu osiągnięć w zakresie konserwacji i restauracji zbiorów bibliotecznych w Polsce.
Konferencja odbędzie się 1-2 października 2009 w Bibliotece Narodowej w Warszawie.
Więcej informacji na stronie konferencji

Kurs ZEBID: Biblioterapia. Animacja czytelnictwa w środowisku lokalnym

Celem szkolenia jest przedstawienie biblioterapii jako atrakcyjnej metody edukacyjnej, polegającej na twórczych działaniach z wykorzystaniem literatury. W tym kontekście, celem szkolenia jest również pokazanie, że współczesna biblioteka powinna pełnić funkcję przestrzeni rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży, a także animować czytelnictwo w środowisku lokalnym więcej o Kurs ZEBID: Biblioterapia. Animacja czytelnictwa w środowisku lokalnym

Salon Księgarzy: Grzegorz Boguta

Waldemar Janaszkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Księgarzy Polskich; Jan Lus, Prezes Izby Księgarstwa Polskiego; Piotr Marciszuk, Prezes Polskiej Izby Książki i Tomasz Makowski, Dyrektor Biblioteki Narodowej zapraszają do Salonu Księgarzy na spotkanie z Grzegorzem Bogutą, działaczem opozycji, wydawcą, współzałożycielem i pierwszym prezesem Polskiej Izby Książki.

Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Grzegorz Boguta - wolny wydawca” w środę 30 września 2009 r. o godz. 12 w Gmachu Głównym Biblioteki Narodowej w Warszawie, al. Niepodległości 213, w Sali Darczyńców (wejście A). Spotkanie poprowadzi Krzysztof Kaleta.