Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Biblioteki pozostaną zamknięte do 19 kwietnia

KOMUNIKAT

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 roku ograniczenie działalności bibliotek – o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt. 2 oraz § 9 ust. 1 pkt 1. – obowiązuje do 19 kwietnia 2020 roku.

Wciąż obowiązują podstawowe zasady indywidualnej ochrony oraz pozostałe ograniczenia, nakazy i zakazy określone w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 roku.

Ponadto od dnia 16 kwietnia 2020 roku do odwołania obowiązkowe jest zakrywanie, przy pomocy części odzieży, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania poza adresem miejsca zamieszkania lub stałego pobytu. Obowiązek dotyczy wszystkich osób poruszających się w przestrzeni publicznej oraz pracujących w instytucjach kultury.

Zakaz dotyczący organizacji imprez masowych i innych zgromadzeń ludności obowiązuje do odwołania.

Biblioteka Narodowa przypomina również o zaleceniach dotyczących bezpieczeństwa epidemicznego w bibliotekach.

W wieku 107 lat zmarła Walentyna Janta-Połczyńska, sekretarka gen. Sikorskiego

WSPOMNIENIE

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Walentyny Janty-Połczyńskiej, sekretarki i tłumaczki premiera polskiego rządu na uchodźstwie w czasie II wojny światowej, generała Władysława Sikorskiego, żony Aleksandra Janty-Połczyńskiego (1908–1974), wybitnego dziennikarza, pisarza i zasłużonego dla polskiej kultury działacza polskiej emigracji w USA.  więcej o W wieku 107 lat zmarła Walentyna Janta-Połczyńska, sekretarka gen. Sikorskiego

Prawoznawstwo versus jurysprudencja. Nauki prawne w Deskryptorach Biblioteki Narodowej

Klara Spurgjasz z Instytutu Bibliograficznego BN, autorka artykułu Prawoznawstwo versus jurysprudencja. Nauki prawne w Deskryptorach Biblioteki Narodowej podsumowuje dotychczasową pracę z użyciem Deskryptorów Biblioteki Narodowej w zakresie nauk prawnych – zarówno kwestii związanych z opracowaniem zbiorów, jak i tworzeniem kartoteki deskryptorów więcej o Prawoznawstwo versus jurysprudencja. Nauki prawne w Deskryptorach Biblioteki Narodowej