programy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

PROGRAMY

26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych w roku 2016 – rusza nabór wniosków

PROGRAMY

Nabór wniosków do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych trwać będzie do 24 czerwca. Budżet Priorytetu na rok 2016 wynosi 26,5 mln zł.

Podział dotacji dla poszczególnych bibliotek publicznych, zaakceptowany przez Zespół Sterujący i Dyrektora Biblioteki Narodowej, został zatwierdzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. dr. hab. Piotra Glińskiego 2 czerwca 2016 r.

Wnioski należy składać w dwóch egzemplarzach do 24 czerwca 2016 r. na adres Biblioteki Narodowej z dopiskiem: wniosek do Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych.

Szczegółowe informacje o Programie, wykaz bibliotek z przyznanymi kwotami oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej BN w zakładce Programy i usługi.

26,5 mln zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych

PROGRAMY

Biblioteka Narodowa ogłasza rozpoczęcie realizacji Priorytetu 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych na rok 2016.

Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego zatwierdził Regulamin Priorytetu 1 na rok 2016, ustalając jego budżet na 26,5 mln zł. Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych realizowany jest w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020” zgodnie z Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. w sprawie ustanowienia programu wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Bibliotece Narodowej powierzono obowiązki Operatora Priorytetu.

W dziale poświęconym Programowi publikujemy treść Regulaminu oraz informacje bieżące dotyczące terminu naboru wniosków.

Nowości wydawnicze do bibliotek – rusza nabór wniosków

PROGRAMY

Nabór wniosków do Programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” trwać będzie do 19 czerwca br. Budżet Programu na rok 2015 wynosi 25 mln zł.

Podział dotacji dla poszczególnych bibliotek publicznych, zarekomendowany przez Zespół Sterujący Programu, został zatwierdzony przez dyrektora Biblioteki Narodowej dr. Tomasza Makowskiego 1 czerwca 2015 r.

Wnioski należy składać w dwóch egzemplarzach do 19 czerwca 2015 r. na adres Biblioteki Narodowej z dopiskiem „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

Szczegółowe informacje o Programie, wykaz bibliotek z przyznanymi kwotami oraz formularz wniosku znajdują się na stronie internetowej BN.