Poradnia Biblioteki Narodowej - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Poradnia Biblioteki Narodowej

Data publikacji:
Powiększ obraz:

Ruszył serwis dla bibliotekarzy pod nazwą „Poradnia Biblioteki Narodowej”. Uruchomiona w kwietniu 2020 roku, poradnia jest pomocą dla bibliotekarzy w ich codziennej pracy oraz w prowadzeniu bibliotek m.in. w czasie epidemii koronawirusa.

W Poradni Biblioteki Narodowej można uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek. Zachęcamy bibliotekarzy do zadawania pytań.

Prosimy o przesyłanie pytań na adres: poradnia@bn.org.pl

Zespół Biblioteki Narodowej dołoży wszelkich starań, żeby odpowiedzi były publikowane jak najszybciej. Oprócz odpowiedzi udzielonej bezpośrednio pytającemu, będą umieszczane w Poradni dostępnej on-line. Pytania i odpowiedzi będą publikowane bez podania szczegółów i adresów pozwalających na identyfikację pytającego.

W poszczególnych działach tematycznych dostępne są rekomendacje, listy pytań i odpowiedzi oraz inne przydatne materiały.

Odpowiedzi na pytania dotyczące działalności bibliotek w związku z sytuacją spowodowaną pandemią wirusa dostępne są w zakładce „COVID-19”. Bieżące komunikaty dotyczące funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii ukazują się na stronie głównej Biblioteki Narodowej.

Uzupełnieniem Poradni BN jest newsletter „Poradnik i Biuletyn BN”. Przekazywane są w nim merytoryczne treści, które są przydatne w codziennej pracy, materiały do pobrania, polecenia źródeł cyfrowych czy informacje dotyczące funkcjonowania bibliotek w czasie epidemii.

W celu subskrypcji newsletteru prosimy o kontakt pod adresem biuletyn@bn.org.pl.

Tagi: komunikat