Premiera wydania naukowego O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych Wacława Rzewuskiego w Katarze - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Premiera wydania naukowego O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych Wacława Rzewuskiego w Katarze

Data publikacji:
Powiększ obraz:

Uroczysta premiera naukowego wydania dzieła O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych Wacława Seweryna Rzewuskiego odbyła się w sobotę 1 grudnia podczas 29. Międzynarodowych Targów Książki w Dosze (Katar).

Ceremonia wieńczy wieloletni projekt współpracy między Biblioteką Narodową i Qatar Museums. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele obu instytucji zaangażowanych w projekt: CEO Qatar Museums Ahmad Al Namla i dyrektor Biblioteki Narodowej dr Tomasz Makowski oraz podsekretarz stanu w MKiDN Paweł Lewandowski i polski ambasador w Katarze Janusz Janke.

Wydanie naukowe obejmuje 5 woluminów zebranych we wspólnym etui.

  • Rękopis Wacława Rzewuskiego Sur les chevaux orientaux et provenant des races orientales.
  • Przekład rękopisu na język polski lub angielski (dostępne są dwie wersje) pod tytułem O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych.
  • Album zawierający wspaniały zbiór rysunków, szkiców, map i planów oraz ilustracji umieszczonych na marginesach i elementów graficznych stron tytułowych rękopisu.
  • Broszura z rozszerzonymi opisami do albumu oraz notatkami Rzewuskiego na temat rakiety bojowej, pochodzącymi z aneksów tomu 3 oryginalnego rękopisu (po polsku lub angielsku).
  • Zbiór esejów autorstwa specjalistów z wielu dziedzin – od historii i arabistyki, przez historię sztuki, po literaturoznawstwo oraz ochronę i historię rękopisów – opisujących różne aspekty życia, dzieła i świata Rzewuskiego i jego recepcji, uzupełniony o słownik terminów i indeks zbiorczy dla rękopisu (w języku polskim lub angielskim).

Zobacz więcej informacji o Wacławie Sewerynie Rzewuskim i jego dziele