Konkurs na logo projektu Patrimonium rozstrzygnięty - Aktualności BN - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

AKTUALNOŚCI BN

Konkurs na logo projektu Patrimonium rozstrzygnięty

Data publikacji:

W konkursie na logotyp projektu „Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” organizowanym przez Bibliotekę Narodową zwyciężył projekt opracowany przez Igora Kubika i Michała Janicę.

Zwycięski projekt charakteryzuje się wysokim poziomem estetycznym, wizualnym oraz najlepiej wpisuje się w założenia projektu Patrimonium, którym jest nie tylko digitalizacja i udostępnienie zasobów dziedzictwa, ale także promocja ponownego wykorzystania cyfrowych zasobów kultury. Komisja konkursowa autorów najlepszej pracy doceniła zwłaszcza za wykorzystanie w przygotowaniu projektu logotypu materiałów pochodzących z Domeny Publicznej. Typografia powstała na bazie rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 29 marca 1930 r. w sprawie oznak władz, urzędów, zakładów, instytucji i przedsiębiorstw państwowych. Sygnet, który jest elementem logotypu, nawiązuje swą formą do nawiasu klamrowego, który w symboliczny sposób łączy zbiory dwóch największych bibliotek w Polsce: Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Dodatkowo logotyp charakteryzuje się skalowalną formą, co pozwala na jego szerokie wykorzystanie w różnego typu materiałach promocyjno-informacyjnych projektu.  

Zwycięską pracę wybrano z 77 zgłoszonych do konkursu.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane projekty oraz gratulujemy zwycięzcom. 

Prezentacja zwycięskiej pracy w pliku PDF 

***

Projekt „Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.