Aktualności BN - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

AKTUALNOŚCI BN

Noc Bibliotek w sobotę 5 października 2019 w 1736 bibliotekach w całej Polsce!

NOC BIBLIOTEK

V Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 5 października pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. To ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsca wspólne, łączące ludzi, lokalne centra żywej kultury i edukacji. Ideą akcji jest pokazanie, jak wielki potencjał społeczny mają biblioteki i jak bardzo się w ostatnich latach zmieniły więcej o Noc Bibliotek w sobotę 5 października 2019 w 1736 bibliotekach w całej Polsce!

Zmarła Tamara Kołakowska (1928–2019)

WSPOMNIENIE

Z najgłębszym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tamary Kołakowskiej, lekarza psychiatry, wdowy po filozofie prof. Leszku Kołakowskim. Zmarła 29 września w Oksfordzie. Była pierwszym czytelnikiem prac swojego Męża i jego konsultantem. Po śmierci Leszka Kołakowskiego w 2009 r. opiekowała się jego spuścizną, nie szczędziła sił współpracując z wydawnictwami publikującymi jego dzieła więcej o Zmarła Tamara Kołakowska (1928–2019)

Cyfrowe kopie obiektów z Archiwum Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w czytelniach Biblioteki Narodowej

Na mocy umowy, podpisanej 25 czerwca 2010 roku przez Bibliotekę Narodową i Fundację „Biblioteca Benedetto Croce”, Archiwum Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, znajdujące się w Neapolu, zostało uporządkowane, zinwentaryzowane w formie elektronicznej bazy danych oraz zdigitalizowane w celu wieczystego przechowywania i wykorzystania w opracowaniach naukowych i edytorskich więcej o Cyfrowe kopie obiektów z Archiwum Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w czytelniach Biblioteki Narodowej