Hackathon danych publicznych - Zapraszamy - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

ZAPRASZAMY

Hackathon danych publicznych

2016-09-24

W weekend 24-25 września w Bibliotece Narodowej odbędzie się Hackathon danych publicznych – maraton programowania, organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Podczas wydarzenia przekonamy się, jak wiele można zdziałać wykorzystując otwarte bazy danych publicznych, udostępnionych przez instytucje rządowe i samorządowe. Na najlepsze rozwiązania stworzone i zaprojektowane podczas wydarzenia czekają wartościowe nagrody oraz wdrożenie prototypów przez Ministerstwo Cyfryzacji. Biblioteka Narodowa jest partnerem Hackathonu.

Hackathon danych publicznych to wydarzenie, w ramach którego uczestnicy w ciągu dwóch dni wymyślą, jak wykorzystać dostępne dane publiczne do tworzenia usług ułatwiających codzienne życie. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich tych, którzy umieją identyfikować problemy, z jakimi mierzą się różne grupy społeczne i proponować swoje rozwiązania, wykorzystując publiczne dane. Hackathon zakończy się prezentacjami powstałych projektów przed zespołem ekspertów, którzy ocenią efekty dwudniowej pracy.

Zgłoszenia - w zespołach lub indywidualnie - przyjmowane są do 12 września. Więcej informacji na stronie www.hackathon.gov.pl