Podczas remontu BN zbiory udostępniane są w czytelniach tymczasowych - Aktualności - Biblioteka Narodowa

AKTUALNOŚCI

Podczas remontu BN zbiory udostępniane są w czytelniach tymczasowych

Data publikacji:

Rozpoczęcie modernizacji czytelń Biblioteki Narodowej nie powoduje znacznych ograniczeń w korzystaniu ze zbiorów. Od 27 sierpnia działają czytelnie tymczasowe dostępne poprzez wejście B od strony al. Niepodległości.

W tymczasowej Czytelni Ogólnej liczącej 91 miejsc udostępniane są:

  • książki i czasopisma z XIX–XXI wieku, w tym z zakresu bibliologii i informatologii,
  • mikrofilmy.

W tymczasowej Czytelni Zasobu Wieczystego liczącej 9 miejsc udostępniane są:

  • egzemplarze książek i czasopism z XIX–XXI wieku z sygn. A,
  • zbiory o sygnaturze Kras. oraz o sygnaturach zawierających dopiski: Cim., Cym., Chr., Cim. konsp., Konsp., Min., Wyst.,
  • druki ulotne.

Do Czytelni Ogólnej można zamówić jednorazowo pięć jednostek bibliotecznych, natomiast do Czytelni Zasobu Wieczystego trzy jednostki. Sposoby składania zamówień na materiały biblioteczne i uzyskiwania miejsca w czytelniach nie ulegają zmianom.

Funkcjonowanie Czytelni Muzycznej, w której udostępniane są nuty, oraz Czytelni Nagrań Dźwiękowych i Audiowizualnych udostępniającej nagrania – pozostaje bez zmian.

Uprzejmie informujemy, że od 26 sierpnia 2019 roku do 31 stycznia 2020 roku zbiory kartograficzne nie będą udostępniane z powodu prac remontowych. Pytania dotyczące zbiorów prosimy kierować do Zakładu Zbiorów Kartograficznych na adres kart@bn.org.pl. Przepraszamy za utrudnienia.

Biblioteka otwarta jest – bez zmian – od poniedziałku do soboty w godzinach 8.30–20.30.

W Czytelni Zasobu Wieczystego funkcjonuje Punkt Dostępu Osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu do Zbiorów BN. W Pałacu Rzeczypospolitej przy Pl. Krasińskich funkcjonuje dodatkowy tymczasowy punkt czytelniczy w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Szczegółowych informacji o udogodnieniach dla czytelników będących osobami z niepełnosprawnościami udzielają pracownicy Biblioteki na miejscu w punkcie informacyjnym oraz pod numerem tel.: (22) 608 23 30.

Rejestracja Czytelników jest czynna w godzinach otwarcia Biblioteki.

Zasady korzystania z punktów informacyjnych, zasobów cyfrowych, usług reprograficznych i digitalizacyjnych pozostają niezmienione.

Zbiory specjalne znajdujące się w Pałacu Rzeczypospolitej udostępniane są na dotychczasowych zasadach.

Pytania i wątpliwości prosimy kierować pod numer telefonu 22 608 23 30 lub 22 608 23 24 lub kontakt@bn.org.pl.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w obu czytelniach tymczasowych oraz pomniejszony księgozbiór podręczny prosimy o wyrozumiałość oraz sugerujemy planowanie pracy uwzględniające tymczasowe warunki udostępniania zbiorów.