Maria Małgorzata Michalska kierownikiem Czytelni Rękopisów i Starodruków - Aktualności - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: otwarte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

AKTUALNOŚCI

Maria Małgorzata Michalska kierownikiem Czytelni Rękopisów i Starodruków

Data publikacji:

Z dniem 1 kwietnia Maria Małgorzata Michalska obejmie stanowisko kierownika Czytelni Rękopisów i Starodruków w Zakładzie Udostępniania Zbiorów. Od stycznia 2018 r. pełni już obowiązki kierownika Czytelni.

Maria Małgorzata Michalska – absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowego Studium Bibliotek Naukowych IBiIN UW. W Bibliotece Narodowej pracuje od 1990 r. W latach 1990-1996 r. 

w Instytucie Bibliograficznym BN, następnie w latach 1997-2006 kierowała Pracownią Centralnego Katalogu Książek Zagranicznych, jednocześnie od marca 1999 do października 2007 roku kierowała Pracownią Dokumentów Elektronicznych w Dziale Katalogów Centralnych i Dokumentów Elektronicznych. Od października 2007 do grudnia 2017 kierowała Zakładem, a następnie Pracownią Informacji Naukowej. 

Autorka publikacji z zakresu bibliologii i informatologii, m.in. „Pracownik informacji naukowej w XXI wieku: wiedza, umiejętności, cechy osobowości i „Rejestracja bibliograficzna dokumentów elektronicznych”.

Tagi: kadry