Jubileusz Wrocławskich Targów Dobrych Książek - Aktualności - Biblioteka Narodowa

EN

Jubileusz Wrocławskich Targów Dobrych Książek

Już po raz 25., tradycyjnie na początku grudnia, rozpoczęły się Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które po raz pierwszy odbywają się na płycie głównej Hali Stulecia. 150 najlepszych wydawców z całej Polski przywiozło mnóstwo książkowych nowości i zaprasza na niemal 200 spotkań z autorami od czwartku 1 grudnia do barbórkowej niedzieli. Biblioteka Narodowa jest patronem Targów.

Podczas czterodniowego święta książek tradycyjnie można spotkać się z autorami i ilustratorami, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i warsztatach. Nie brakuje atrakcji dla dzieci – organizatorzy zapraszają je do sali zabaw (w programie szeroki wybór warsztatów). Pierwszego dnia poznaliśmy także Książkę Roku 2016 – laureata jedynego w Polsce konkursu edytorskiego Pióro Fredry, którym zostało Wydawnictwo Karakter i wydana przez nie książka Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast Filipa Springera. Jak co roku wstęp na targi jest bezpłatny.

UDOSTĘPNIJ:

Aktualności

Tomasz Makowski przewodniczącym światowej Konferencji Dyrektorów Bibliotek Narodowych (CDNL)

czytaj więcej o Tomasz Makowski przewodniczącym światowej Konferencji Dyrektorów Bibliotek Narodowych (CDNL)

Prawie 100 mln zł na digitalizację dla BN i BJ. Projekt Patrimonium – dziedzictwo uczonych rozpoczął się

czytaj więcej o Prawie 100 mln zł na digitalizację dla BN i BJ. Projekt Patrimonium – dziedzictwo uczonych rozpoczął się