Teraz: otwarte  |  pon - sob 8:30 - 20:30 

AKTUALNOŚCI BN

Wizyta przewodniczącej IFLA Donny Scheeder w BN

Data publikacji:

W dniach 10-14 maja z oficjalną wizytą w Polsce przebywała Donna Scheeder, przewodnicząca Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich (IFLA). Program pobytu obejmował Wrocław i Warszawę. W sobotę Donna Scheeder odwiedziła Bibliotekę Narodową.

Podczas wizyty odbyła rozmowy z Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej dotyczące współpracy BN z IFLA oraz Katarzyną Ślaską, zastępcą dyrektora BN dotyczące organizacji kongresu IFLA we Wrocławiu. Ponadto odbyła rozmowy z Grażyną Spiechowicz –Kristensen, zastępcą dyrektora BN dotyczące planów remontowych w BN; Sonią Wronkowską, kierownik Pracowni Rozwoju Polony oraz Tomaszem Gruszkowskim kierującym Preservation and Conservation Centre IFLA w zakresie przechowywania zasobów cyfrowych, ustanowionym przez IFLA w BN. Donna Scheeder rozmawiała również z Martą Cichoń, kierownik Pracowni Teorii i Organizacji Bibliografii Instytutu Bibliograficznego BN na temat projektu OMNIS.

Przewodnicząca IFLA zwiedziła obie siedziby BN. W Pałacu Rzeczypospolitej wzięła udział w pokazie wybranych najciekawszych zbiorów specjalnych, m. in. rękopisów polskich Noblistów. Następnie, w Gmachu Głównym na Polu Mokotowskim, Donna Scheeder zapoznała się z funkcjonowaniem Instytutu Konserwacji Zbiorów Bibliotecznych, odwiedzając pracownie konserwacji tradycyjnej, konserwacji masowej oraz laboratoria.

Wizyta przewodniczącej IFLA związana była z przygotowaniami do światowego kongresu IFLA Wrocław 2017, który odbędzie się w sierpniu.

Więcej informacji o kongresie IFLA Wrocław 2017

Tagi: IFLA