Prezydencja Polski w Unii Europejskiej – podziękowania dla Biblioteki Narodowej

W czasie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej Pałac Rzeczypospolitej pełnił funkcję oficjalnego obiektu kulturalnego. Jego barokowe wnętrza odwiedziło blisko 3 000 gości z całej UE – ministrów, dyrektorów oraz przedstawicieli urzędów i instytucji centralnych. Za zaangażowanie w projekt prezydencji, w tym współorganizację 32 wydarzeń – oficjalnych kolacji, spotkań urzędniczych i rozmów bilateralnych – Biblioteka Narodowa i jej pracownicy otrzymali podziękowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od minister Magdaleny Sobkowiak-Czarneckiej:
Szanowny Panie Dyrektorze,
W związku z zakończeniem polskiej prezydencji w radzie Unii Europejskiej, pragnę wyrazić głębokie uznanie i ogromne podziękowania za Pana nieocenione zaangażowanie, profesjonalizm oraz wkład w organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się zorganizować projekt o kluczowym znaczeniu, nie tylko pod względem organizacyjnym, ale również w wymiarze strategicznym i wizerunkowym. Nie ulega wątpliwości, że polska prezydencja spełniła najwyższe standardy.
Ten projekt nie udałby się, gdyby zabrakło w nim wyjątkowych ludzi. Chciałabym w szczególności podziękować pani Katarzynie Ostendzie, której otwartość, rzetelność oraz gotowość do działania – także w momentach wymagających szczególnej determinacji – zasługują na najwyższe uznanie. Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję również do pani dyrektor Julii Konopki-Żołnierczuk, pana dr. Macieja Szablewskiego, pana Daniela Biedrzyckiego oraz do pana Marcina Wojtasia.
Osiągnięty rezultat to najlepszy dowód na to, jak wiele można zbudować dzięki współpracy opartej na zaufaniu, szacunku i współodpowiedzialności.
Magdalena Sobkowiak