Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Konferencja „Biblioteka to inwestycja” – zapraszamy!

Dodano: 23.10.2017 11:01

Biblioteka Narodowa podczas 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie organizuje konferencję „Biblioteka to inwestycja”. Celem konferencji jest podkreślenie roli i znaczenia inwestowania w biblioteki. Do udziału w obradach zapraszamy wszystkich bibliotekarzy oraz osoby zainteresowane szeroko pojętą kulturą.


Zmarła Adelajda Romer-Wysocka

Dodano: 23.10.2017 10:43

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 20 października 2017 roku wieku 92 lat zmarła w Paryżu Adelajda Romer-Wysocka. Zajmowała się utrwalaniem pamięci o roli i osiągnięciach rodów zasłużonych dla wspólnych dziejów Polski i Litwy od XVI do XX wieku. Prowadziła także bardzo aktywną działalność służącą zachowaniu polskiego dziedzictwa narodowego poza granicami kraju (m.in. pracując jako wolontariuszka w Bibliotece Polskiej w Paryżu) oraz wspierała we Francji akcje pomocy dla opozycji niepodległościowej w Polsce w okresie stanu wojennego.


Najstarszy pomnik Tadeusza Kościuszki? Referat Dominika Szulca

Dodano: 18.10.2017 11:12

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 20 października dr Dominik Szulc wygłosi referat Najstarszy pomnik Tadeusza Kościuszki? Tajemnica pewnych szkiców ze zbiorów Biblioteki Ordynacji Zamojskiej w Warszawie.


Beata Makowska nowym kierownikiem Zakładu Magazynów Bibliotecznych

Dodano: 17.10.2017 12:32

W związku z przejściem na emeryturę Hanny Ławskiej-Płaskiej z dniem 1 listopada 2017 r. nowym kierownikiem Zakładu Magazynów Bibliotecznych zostanie Beata Makowska.


Konferencja Tworzenie narodowego zasobu bibliotecznego

Dodano: 16.10.2017 12:27

Konferencja poświęcona narodowemu zasobowi bibliotecznemu (NZB) odbyła się w czwartek 12 października w Bibliotece Narodowej. Wzięli w niej udział przedstawiciele wszystkich bibliotek, których zbiory włączono do NZB oraz blisko stu zainteresowanych tematem bibliotekarzy z całej Polski. Spotkanie pozwoliło na przedstawienie osiągnięć i wymianę doświadczeń przy tworzeniu NZB oraz przyczyniło się do wyjaśnienia wielu kwestii, przede wszystkich związanych z kryteriami doboru zbiorów włączanych do Zasobu.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny