Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Inauguracja projektu Biblioteki Narodowej „e-usługa OMNIS”

Dodano: 14.02.2017 15:19

– OMNIS jest przedsięwzięciem wpisującym się w realizowaną przez Bibliotekę Narodową politykę rozwoju świadczonych usług w oparciu o innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają współczesnym standardom – tłumaczył na wstępie konferencji otwierającej projekt „e-usługa OMNIS”  dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej.


Ruch Wydawniczy w Liczbach. Periodyki

Dodano: 10.02.2017 13:49

„Ruch Wydawniczy w Liczbach. Periodyki” to publikacja, w której przedstawiamy dane statystyczne dotyczące tytułów periodyków opublikowanych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w jednym roku kalendarzowym.

W aktualnym wydaniu raportu uwzględniamy wszystkie gazety i czasopisma, których wydania z roku 2015 Biblioteka Narodowa otrzymała w formie papierowej nie później niż do końca maja 2016. Tak jak dotychczas, wyjątek został zrobiony dla pism pojawiających się najrzadziej (głównie roczników). W tym przypadku uwzględniliśmy także otrzymane po terminie zamknięcia poprzedniej bazy wydania z roku 2014. Nieprzyjęcie takiej zasady spowodowałoby – ze względu na długi cykl wydawniczy wielu roczników i fakt, że często publikowane są one ze znacznym opóźnieniem – sytuację, w której część tytułów o tej częstotliwości na stałe wypadłaby ze statystyki wydawnictw.


Wydania korsarskie na przełomie XVIII i XIX wieku w Polsce. Referat dr. Kazimierza Ossowskiego

Dodano: 09.02.2017 10:18

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.


Posiedzenie KRB – opiniowanie wniosków o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury

Dodano: 08.02.2017 11:49

W poniedziałek 6 lutego 2017 roku odbyło się w Warszawie pierwsze w tym roku posiedzenie Krajowej Rady Bibliotecznej, zgodnie z art. 7 pkt. 2 ust. 6  ustawy o bibliotekach Rada opiniowała wnioski o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury.


Konferencja otwierająca Projekt „e-usługa OMNIS”

Dodano: 06.02.2017 14:10

Biblioteka Narodowa zaprasza na konferencję otwierającą Projekt „e-usługa OMNIS”, która odbędzie się 7 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy al. Niepodległości 213 w Warszawie (Aula im. S. Dembego, wejście A – dla czytelników). Spotkanie stanie się dobrą okazją do szczegółowego przedstawienia założeń i celów Projektu a dyskusja, na którą bardzo liczymy, da początek owocnej współpracy.

Biblioteka Narodowa rozpoczęła realizację Projektu „e-usługa OMNIS” finansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” 2 osi priorytetowej Programu Polska Cyfrowa 2014-2020.

Projekt „e-usługa OMNIS” polega na wdrożeniu ogólnopolskiego systemu informatycznego oferującego jeden punkt dostępu do zbiorów polskich bibliotek, instytucji kultury i aktualnej oferty rynku wydawniczego w Polsce.

Więcej informacji na stronie bn.org.pl/OMNIS


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny