Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

18. numer „Notesu Konserwatorskiego” już do nabycia w Księgarni BN

Dodano: 21.02.2017 16:19

W najnowszym, 18. już numerze „Notesu Konserwatorskiego” nie brakuje materiałów interesujących dla każdego konserwatora – nie tylko specjalizującego się w książkach. Szczególnie wiele tekstów związanych jest z tematyką zagrożeń biologicznych: ich wykrywaniem, analizą, zwalczaniem i profilaktyką. Jednym z ciekawszych przykładów jest opis mikrobiologicznego badania walizy z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Ponadto: obrazowanie hiperspektralne, konserwatorskie spojrzenie na pastel czy ratowanie zbiorów fotograficznych w przypadku katastrofy – to tylko niektóre tematy poruszone w wydawanym przez Bibliotekę Narodową punktowanym czasopiśmie naukowym.

Do pobrania:

Więcej informacji i możliwość zakupu online w Księgarni BN


Obchody Tysiąclecia Chrztu Polski przez pryzmat serii wydawniczej „Sacrae Poloniae Millenium”. Referat prof. Pawła Skibińskiego

Dodano: 20.02.2017 13:12

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.


Polish Libraries, vol. 4 – najnowszy numer anglojęzycznego czasopisma dla środowiska bibliotekarskiego

Dodano: 17.02.2017 15:13

Ukazał się 4. numer „Polish Libraries”. Jest to angielskojęzyczne, punktowane czasopismo naukowe, prezentujące najciekawsze aktualne zagadnienia i tematy badawcze związane z bibliotekarstwem i bibliotekoznawstwem.


Andrzej Bujanowicz nowym Szefem Ochrony Biblioteki Narodowej

Dodano: 16.02.2017 16:26

W związku z objęciem przez Marcina Wojtasia, dotychczasowego Szefa Ochrony, stanowiska Pełnomocnika dyrektora ds. bezpieczeństwa, z dniem 13 lutego 2017 r. obowiązki Szefa Ochrony Biblioteki Narodowej przejął Andrzej Bujanowicz.


Nowa Biblioteka Rzeczypospolitej – modernizacja czytelń i modernizacja energetyczna

Dodano: 15.02.2017 16:53

Biblioteka Narodowa rozpoczyna kolejny etap prac związanych z modernizacją swojej siedziby głównej przy al. Niepodległości 213.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny