Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Katalog rękopisów Agnieszki Osieckiej już dostępny!

Dodano: 09.10.2017 11:58

W dzień urodzin Agnieszki Osieckiej Biblioteka Narodowa prezentuje swą najnowszą publikację: 25. tom Katalogu rękopisów Biblioteki Narodowej. Archiwum Agnieszki Osieckiej. Opracowany przez Magdalenę Nosal niezwykle bogaty i różnorodny materiał został podzielony na zbiór osobisty, rodzinny, literacki, korespondencję i księgozbiór. Inwentarz uzupełniają indeksy osób oraz tytułów utworów.


Jednodniowe warsztaty w zakresie digitalizacji zbiorów bibliotecznych

Dodano: 06.10.2017 14:36

Biblioteka Narodowa zaprasza na bezpłatne warsztaty w zakresie digitalizacji zbiorów bibliotecznych organizowane przez Centrum Kompetencji w zakresie digitalizacji zbiorów bibliotecznych BN.


Halina Herbert-Żebrowska (1923-2017)

Dodano: 05.10.2017 15:12

Z wielkim żalem informujemy o śmierci Haliny Herbert-Żebrowskiej, lekarza pediatry, siostry Zbigniewa Herberta, którego Archiwum, wspólnie z żoną Poety, Katarzyną Dzieduszycką-Herbert, przekazała do zbiorów Biblioteki Narodowej. Podarowała również Bibliotece korespondencję Zbigniewa Herberta z rodziną. Swoimi wspomnieniami o czasach lwowskich w życiu Autora Pana Cogito dzieliła się w licznych wywiadach i rozmowach; wespół z Agnieszką Kramkowską-Dąbrowską opracowała Korespondencję rodzinną Zbigniewa Herberta (2008), będącą cennym źródłem do badań życia i twórczości Poety.


Identyfikacja fragmentów przedtrydenckich druków liturgicznych - referat Fryderyka Rozena

Dodano: 04.10.2017 15:06

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 6 października dr Fryderyk Rozen wygłosi referat Identyfikacja fragmentów przedtrydenckich druków liturgicznych.

Seminaria odbywają się o godz. 13.00 w sali 200 na parterze gmachu głównego Biblioteki Narodowej.

Pobierz harmonogram seminariów do końca roku


Zapraszamy na konferencję „Tworzenie Narodowego Zasobu Bibliotecznego”

Dodano: 02.10.2017 15:15

Serdecznie zapraszamy na konferencję „Tworzenie narodowego zasobu bibliotecznego” połączoną z uroczystą prezentacją 2 milionów obiektów w nowej POLONIE.

Konferencja, w której weźmie udział prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego, rozpocznie się w czwartek 12 października o godz. 11 w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213.

Pobierz szczegółowy program

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności na adres: b.wyderka@bn.org.pl


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny