Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Katalog rękopisów BN: Archiwum Zygmunta Mycielskiego

Dodano: 10.03.2017 13:44

Kolejny, 24. tom Katalogu rękopisów Biblioteki Narodowej, który właśnie ukazał się nakładem Wydawnictwa BN, poświęcony jest Archiwum Zygmunta Mycielskiego, wybitnego polskiego kompozytora, pisarza i eseisty muzycznego. Jest to publikacja wyjątkowo interesująca nie tylko ze względu na osobę samego Zygmunta Mycielskiego, ale także z uwagi na fakt, że dokumentuje jedną z największych kolekcji archiwalnych wśród spuścizn odziedziczonych po kompozytorach polskich XX w. Obejmuje ona, obok rękopisów muzycznych, rękopisy literackie (w tym unikatowe dzienniki), publicystykę muzyczną, korespondencję (ok. 3400 listów), dokumentację działalności organizacyjnej i publicznej Mycielskiego, materiały odzwierciedlające jego kontakty z wieloma twórcami i intelektualistami swojej epoki, jak również różnego rodzaju dokumenty osobiste, kalendarzyki, rysunki.


J. C. Lavater, J. H. Fuessli i F. Hess na śniadaniu u J. J. Spaldinga – grafika z Kolekcji Wilanowskiej

Dodano: 06.03.2017 12:23

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 10 marca o godz. 13.00 Katarzyna Adamska i dr Monika Michałowicz wygłoszą referat J. C. Lavater, J. H. Fuessli i F. Hess na śniadaniu u J. J. Spaldinga – grafika z Kolekcji Wilanowskiej.


Blog BABIN 2.0 – Nowy model oceny jakości publikacji naukowych przy wykorzystaniu metody „best-worst”

Dodano: 03.03.2017 14:41

Blog Biblioteki Narodowej BABIN 2.0 przybliża bardzo interesujący artykuł poświęcony nowemu modelowi oceny publikacji naukowych biorącemu pod uwagę, poza recenzjami specjalistów z branży i analizą cytowań, dodatkowe, obiektywne mierniki jakości, takie jak wpływ edukacyjny (przydatność pracy jako lektury obowiązkowej dla studentów) i oddziaływanie w ramach współpracy naukowej (liczba współtworzonych z innymi autorami prac naukowych na poziomie krajowym i międzynarodowym), oraz uwzględniający wagę każdego z używanych wskaźników.


Cenzura pocztowa w latach 1944-1990. Cele, metody, konsekwencje. Referat dr. Franciszka Dąbrowskiego

Dodano: 01.03.2017 13:14

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 3 marca o godz. 13.00 dr Franciszek Dąbrowski wygłosi referat Cenzura pocztowa w latach 1944-1990. Cele, metody, konsekwencje.


Deskryptory Biblioteki Narodowej - dni otwarte w BN

Dodano: 28.02.2017 11:57

W czwartek i piątek (23-24 lutego br.) odbyły się dni otwarte BN poświęcone Deskryptorom Biblioteki Narodowej. Podczas spotkania przedstawione zostały zasady tworzenia wszystkich typów deskryptorów oraz opracowania zbiorów z ich wykorzystaniem.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny