Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Posiedzenie Rady ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego

Dodano: 02.12.2016 16:48

W dniu 30 listopada 2016 roku w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady ds. Narodowego Zasobu Bibliotecznego pod przewodnictwem dr. Tomasza Makowskiego dyrektora BN. Przed rozpoczęciem posiedzenia wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr hab. Magdalena Gawin wręczyła nominacje członkom Rady ds. NZB w kadencji 2016-2020.


99 mln zł na digitalizację zbiorów Biblioteki Narodowej i Biblioteki Jagiellońskiej w projekcie Patrimonium

Dodano: 01.12.2016 11:56

Projekt „Patrimonium – digitalizacja i udostępnienie polskiego dziedzictwa narodowego ze zbiorów Biblioteki Narodowej oraz Biblioteki Jagiellońskiej” znalazł się na liście wniosków wybranych do dofinansowania w ramach konkursu ogłoszonego dla poddziałania 2.3.2 „Cyfrowe udostępnienie zasobów kultury”. Spośród 16 złożonych w konkursie do dofinansowania wyłoniono 5 projektów, których łączna wartość pozwoli na rozdysponowanie ponad 166 mln zł. Wniosek BN i BJ został najwyżej oceniony, otrzymując w części merytorycznej 84 punkty.


Jubileusz Wrocławskich Targów Dobrych Książek

Dodano: 01.12.2016 10:39

Już po raz 25., tradycyjnie na początku grudnia, rozpoczęły się Wrocławskie Targi Dobrych Książek, które po raz pierwszy odbywają się na płycie głównej Hali Stulecia. 150 najlepszych wydawców z całej Polski przywiozło mnóstwo książkowych nowości i zaprasza na niemal 200 spotkań z autorami od czwartku 1 grudnia do barbórkowej niedzieli. Biblioteka Narodowa jest patronem Targów.


Spotkanie dla bibliotekarzy systemowych i dostawców oprogramowania bibliotecznego ws. prezentacji danych bibliograficznych BN

Dodano: 30.11.2016 10:21

W związku z wdrożeniem od 2017 r. Deskryptorów Biblioteki Narodowej, zmienia się organizacja prezentacji danych bibliograficznych i metoda ich udostępniania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów – bibliotek wszystkich typów – organizujemy spotkanie nt. zmian w udostępnianiu kartotek haseł wzorcowych. Omówimy również zmiany związane z implementacją nowego modelu opracowania zbiorów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do bibliotekarzy systemowych i przedstawicieli dostawców oprogramowania bibliotecznego. Liczymy, że będzie to dobra okazja do rozmowy i odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości, które mogą się pojawić w przededniu pracy z Deskryptorami Biblioteki Narodowej.


Projekt Białoruskiej i Polskiej Biblioteki Narodowej dot. rękopisów proweniencji nieświeskiej w zbiorach bibliotek Białorusi, Polski i Francji

Dodano: 29.11.2016 11:56

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 2 grudnia o godz. 13.00  dr Tomasz Szwaciński przedstawi Projekt Białoruskiej i Polskiej Biblioteki Narodowej dot. rękopisów proweniencji nieświeskiej w zbiorach bibliotek Białorusi, Polski i Francji.

Pobierz harmonogram seminariów na okres wrzesień 2016 – marzec 2017

Seminaria odbywają się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy alei Niepodległości 213, w sali 200 na parterze.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny