Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Wydania korsarskie na przełomie XVIII i XIX wieku w Polsce. Referat dr. Kazimierza Ossowskiego

Dodano: 09.02.2017 10:18

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.


Posiedzenie KRB – opiniowanie wniosków o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury

Dodano: 08.02.2017 11:49

W poniedziałek 6 lutego 2017 roku odbyło się w Warszawie pierwsze w tym roku posiedzenie Krajowej Rady Bibliotecznej, zgodnie z art. 7 pkt. 2 ust. 6  ustawy o bibliotekach Rada opiniowała wnioski o łączenie bibliotek z innymi instytucjami kultury.


Konferencja otwierająca Projekt „e-usługa OMNIS”

Dodano: 06.02.2017 14:10

Biblioteka Narodowa zaprasza na konferencję otwierającą Projekt „e-usługa OMNIS”, która odbędzie się 7 lutego 2017 r. o godz. 10:00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy al. Niepodległości 213 w Warszawie (Aula im. S. Dembego, wejście A – dla czytelników). Spotkanie stanie się dobrą okazją do szczegółowego przedstawienia założeń i celów Projektu a dyskusja, na którą bardzo liczymy, da początek owocnej współpracy.

Biblioteka Narodowa rozpoczęła realizację Projektu „e-usługa OMNIS” finansowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa w ramach Działania 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych” 2 osi priorytetowej Programu Polska Cyfrowa 2014-2020.

Projekt „e-usługa OMNIS” polega na wdrożeniu ogólnopolskiego systemu informatycznego oferującego jeden punkt dostępu do zbiorów polskich bibliotek, instytucji kultury i aktualnej oferty rynku wydawniczego w Polsce.

Więcej informacji na stronie bn.org.pl/OMNIS


Renesansowy rękopis Godzinek wrócił do Polski dzięki Fundacji PZU

Dodano: 03.02.2017 08:45

Pięknie iluminowany, renesansowy rękopis z końca XV w., tzw. Godzinki Jakuba Wargockiego, powrócił do Polski. Zabytkowy kodeks został zakupiony przez Bibliotekę Narodową na aukcji w Londynie dzięki mecenatowi Fundacji PZU. Pierwsza publiczna prezentacja po powrocie do kraju odbyła się w piątek, 3 lutego w Pałacu Rzeczypospolitej podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremiera prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego; Michała Krupińskiego, prezesa PZU oraz dr. Tomasza Makowskiego, dyrektora Biblioteki Narodowej. Zdigitalizowane dzieło dostępne jest już online w cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona.pl a naukowcy rozpoczynają badania jego tajemnic.


Fotografie z Archiwum Aleksandra Czołowskiego w Zakładzie Zbiorów Ikonograficznych Biblioteki Narodowej

Dodano: 02.02.2017 11:18

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 3 lutego o godz. 13.00  Renata Słoma wygłosi referat Fotografie z Archiwum Aleksandra Czołowskiego w Zakładzie Zbiorów Ikonograficznych Biblioteki Narodowej.  


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny