Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności

Aktualności

Rocznik świętokrzyski dawny na Polskiej Liście Pamięci Świata UNESCO

Dodano: 04.11.2016 15:41

Najstarszy zachowany pomnik polskiej historiografii – Rocznik świętokrzyski dawny - trafił na prestiżową Polską Listę Krajową Programu UNESCO Pamięć Świata. Lista obejmuje najcenniejsze zabytki dziedzictwa dokumentacyjnego obrazujące ważne wydarzenia z historii Polski, przechowywane w naszych archiwach i bibliotekach. Uroczystość wręczenia certyfikatów wpisu odbyła się w piątek 4 listopada w Pałacu Prezydenckim z udziałem Wojciecha Kolarskiego, podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta; Magdaleny Gawin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego oraz przedstawicieli archiwów i bibliotek z których pochodzą wpisane na listę zabytki. Bibliotekę Narodową reprezentował dyrektor Tomasz Makowski.


Księgozbiór Macieja z Tyszek, wikarego w Nurze w świetle jego testamentu z 1508 r.

Dodano: 02.11.2016 11:40

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 4 listopada października o godz. 13.00 Ewa Kobylińska wygłosi referat Księgozbiór Macieja z Tyszek, wikarego w Nurze w świetle jego testamentu z 1508 r.


Biblioteka Narodowa czynna 31 października i 12 listopada

Dodano: 27.10.2016 11:37

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 31 października i w sobotę 12 listopada Biblioteka Narodowa otwarta jest według normalnego harmonogramu. Serdecznie zapraszamy!


Biblioteka Narodowa na 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Dodano: 27.10.2016 10:02

W dniach 27-30 października odbywać się będą jubileuszowe 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Zapraszamy do stoiska Biblioteki Narodowej nr D 43 oraz na seminaria prowadzone przez naszych pracowników:


Dni otwarte DBN w Bibliotece Narodowej

Dodano: 25.10.2016 12:36

Przed zaplanowanym na 1 stycznia 2017 r. wdrożeniem nowego modelu opracowania zbiorów i z myślą o dotychczasowych odbiorcach — bibliotekach stosujących JHP BN, odbyły się dni otwarte BN poświęcone Deskryptorom Biblioteki Narodowej. Taka formuła spotkania pozwoliła, naszym zdaniem, pełniej odpowiedzieć na wszystkie pytania, a uczestnicy nie czuli się skrępowani formułą szkoleniową. Nasi goście mieli wcześniej możliwość zapoznania się z materiałami dotyczącymi wszystkich rodzajów deskryptorów. Miło nam było udzielić odpowiedzi na wątpliwości i spostrzeżenia. Spotkanie stało się dobrą okazją do wspólnej wymiany myśli.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny