Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Inna perspektywa. Notatki Zbigniewa Herberta z muzeów – otwarcie wystawy

Aktualności

Inna perspektywa. Notatki Zbigniewa Herberta z muzeów – otwarcie wystawy

Dodano: 29.10.2014 14:12

Od wtorku 28 października w holu Biblioteki Narodowej oglądać można wystawę łączącą rysunki Zbigniewa Herberta z fragmentami jego wierszy. W zamyśle twórców ekspozycja prezentuje osobistą, Herbertowską historię sztuki i opowieść o oglądaniu. Otwarcia wystawy dokonali Katarzyna Herbert wraz z Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej podczas wernisażu, w którym wzięli udział m. in. poeci i literaturoznawcy uczestniczący w obchodach 90. urodzin autora Pana Cogito.

Wystawa Inna perspektywa. Notatki Zbigniewa Herberta z muzeów to ekspozycja łącząca w sobie rysunki poety z fragmentami jego wierszy, zestawionymi razem w osobistą historię sztuki Herberta i opowieść o oglądaniu. Szkice, które powstawały w latach 1958-98, najczęściej bezpośrednio w muzeach i galeriach w zachodniej Europie to wizualne zapiski z kontaktu z ważnymi dla Herberta obiektami. Herbert przerysowując wybrane przez siebie fragmenty obrazów, tkanin lub rzeźb wprowadza nas bocznymi drzwiami do świata dawnych mistrzów. Twórcy wystawy postanowili ten gest powtórzyć, w krótkich, zaskakujących cytatach z wierszy szukając nieznanych wejść do znanych utworów.

Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213
Wystawę można oglądać do końca grudnia 2014 r. w godzinach otwarcia Biblioteki. Wstęp wolny


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny