Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Piłkarskie plakaty z dawnej Warszawy

Aktualności

Piłkarskie plakaty z dawnej Warszawy

Dodano: 16.07.2012 17:05

Przedwojenne plakaty sportowe, pochodzące ze zbiorów Biblioteki Narodowej, można oglądać do 6 września na skwerze im. Księdza Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu. Historyczne afisze zapowiadające mecze stołecznych klubów piłkarskich są częścią zorganizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa wystawy „Futbol dawnej Warszawy”.

Wystawa „Futbol dawnej Warszawy” pokazuje świat piłkarski m.in. z perspektywy przedwojennego kibica i stanowi niezwykle cenne świadectwo historyczne i społeczne o dawnej sportowej stolicy. Istniały w niej aż trzy drużyny pierwszoligowe (Warszawianka, Legia i Polonia), a co czwarty klub piłkarski był żydowski. Ekspozycja zorganizowana została przez Miasto Stołeczne Warszawa przy udziale Biblioteki Narodowej, która udostępniła kolekcję archiwalnych plakatów prezentowanych w Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona. Jednym z autorów merytorycznej koncepcji wystawy jest specjalizujący się w historii sportu dr Robert Gawkowski, autor wstępu do stworzonej przez CBN Polona kolekcji „Piłka nożna 1918-39”. Od początku czerwca w Polonie można podziwiać wciąż powiększający się zbiór zdigitalizowanych plakatów piłkarskich z lat 20. i 30. XX w.

Materiał wideo z wernisażu wystawy


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny