Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Aktualności
  2. - Globalna Wizja. Ogólnoświatowa debata o przyszłości bibliotek – zapraszamy do udziału online!

Aktualności

Globalna Wizja. Ogólnoświatowa debata o przyszłości bibliotek – zapraszamy do udziału online!

Dodano: 18.09.2017 13:28

Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich IFLA prowadzi ogólnoświatową debatę pod hasłem „Globalna Wizja” na temat międzynarodowej współpracy wszystkich bibliotekarzy – tzw.  zjednoczonego środowiska bibliotecznego. Obecnie, do 30 września, trwa etap konsultacji internetowych, w których mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani. Formularz konsultacji dostępny jest także w języku polskim.

Jaka będzie przyszłość bibliotek? Zachęcamy do zabrania głosu w dyskusji po polsku na stronie https://globalvision.ifla.org/vote - do 30 września. Organizatorom zależy na tym, by uzyskać jak najwięcej opinii – prosimy o przekazywanie tej informacji znajomym i współpracownikom także w mediach społecznościowych (można używać hasztagu #iflaGlobalVision).

IFLA umożliwiła dyskusję na temat „Globalnej Wizji” również poprzez serię spotkań i warsztatów w różnych częściach świata. Biblioteka Narodowa aktywnie włączyła się w debatę, w otwierających dyskusję warsztatach w Atenach 4 kwietnia 2017 r. wzięła udział na prośbę IFLA dr Monika Mitera, zastępca dyrektora BN ds. naukowych i członek Komitetu Doradczego IFLA ds. Prawnoautorskich i Prawnych. Przedstawiciele BN obecni byli także na lipcowych warsztatach w Madrycie oraz podczas sesji, jakie odbyły się na sierpniowym kongresie IFLA we Wrocławiu. Nakierowane na przyszłość rozmowy, bezpośrednie i za pośrednictwem Internetu, trwać będą do końca roku. Dodatkowe informacje zawiera strona internetowa poświęcona dyskusji nad „Globalną Wizją” https://globalvision.ifla.org.  

 


Powrót do aktualności

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny