Książka na warsztat! O prowadzeniu kreatywnych zajęć na podstawie literatury dla dzieci - Biblioteka Narodowa

Obchody niepodległości - przejdź do stronyTeraz: zamknięte  |  pon.–sob. 8.30–20.30 

KSIĄŻKA NA WARSZTAT! O PROWADZENIU KREATYWNYCH ZAJĘĆ NA PODSTAWIE LITERATURY DLA DZIECI

Zapraszamy do udziału w dwudniowych warsztatach adresowanych do bibliotekarzy, nauczycieli bibliotekarzy oraz animatorów zainteresowanych wykorzystywaniem książki w organizacji kreatywnych zajęć dla młodego czytelnika. Warsztat w pierwszej części zatytułowanej „Nieskrępowania wyobraźnia” jest poświęcony formom parateatralnym/dramie, natomiast drugi, ”Książka na warsztacie”,zajęciom plastycznym. Celem warsztatu jest, by uczestnicy w oparciu o wybraną pozycję literacką opracowali autorski program kreatywnych zajęć dla najmłodszych, gotowy do wdrożenia we własnym miejscu pracy (bibliotece, szkole, domu kultury i in).

Warsztat poprowadzą:

Magdalena Mrozińska, pisarka i dramatopisarka, dziennikarka i italianistka, absolwentka podyplomowych studiów „Literatura i książka dla dzieci i młodzieży wobec wyzwań nowoczesności”, autorka zbioru wierszy dla dzieci „Paskudki słowiańskie”, prozatorskiej książki „Czary na Białym”, sztuk teatralnych i scenariuszy słuchowisk radiowych. Jej teksty były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w teatrach dramatycznych i lalkowych w całej Polsce.

Nika Jaworowska – Duchlińska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, autorka i ilustratorka książek dla dzieci („Gang Fałszywych Mikołajów”, „Wielki powrót”, „Uciekinierzy”, „Potworaki usypiaki”, „Droga do Nobla”, „Les fables. Bajki La Fontaine’a”), a także projektantka (scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych). W 2012 zdobyła I nagrodę za ilustrację w konkursie „Nie ma dzieci, są ludzie", organizowanym z okazji Roku Korczaka przez Rzecznika Praw Dziecka, a jej książka „Z Duchem (do) Teatru” była nominowana do Mądrej Książki 2017. Za prace satyryczne otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Współpracowała z „Rzeczpospolitą” i „Gazetą Wyborczą”.

Prowadzi autorskie warsztaty literacko-artystyczne dla dzieci „Rysobookożercy" Współautorka bloga artystycznego 2wilki.pl

W programie wykorzystane zostaną między innymi:

  • metody parateatralne, drama
  • szycie książki od "składki do okładki"
  • tworzenie książek pop up / książek przestrzennych
  • opowiadanie historii obrazkowych
  • praca na dużych formatach
  • rysowanie, malowanie i inne działania na papierze, grafoskopie, itp.

Zajęcia będą wyprawą do świata nieskrępowanej wyobraźni. Konieczne będzie zabranie ze sobą wewnętrznych dzieci, garści humoru i wygodnych ubrań.

W cenę wliczone są materiały szkoleniowe, zaświadczenie potwierdzające ukończenie szkolenia, serwis kawowy oraz obiad.

Czas trwania: 16 godz. (dwa dni)

Cena szkolenia: 310 zł netto + 23% VAT

W przypadku finansowania szkolenia w co najmniej 70% ze środków publicznych i wypełnieniu stosownego oświadczenia, szkolenie jest zwolnione z VAT.

Serdecznie zapraszamy!

Wypełnij kartę zgłoszeniową
Pobierz formularz oświadczenia