Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Zbiory /
  2. Rękopisy /
  3. Kartoteki

Kartoteki

Kartoteki Zakładu Rękopisów
Dzieło Opis
Kartoteka akcesji Opisy inwentarzowe rękopisów nie mających stałych sygnatur. Główny układ chronologiczny (podział na wieki), a następnie wg sygnatur akcesyjnych (kolejności wpływu do BN). Ponadto kartoteka ta ma dwie pomocnicze kartoteki: osobową i proweniencji (niedostępne do samodzielnego korzystania przez Czytelnika).
Kartoteka osobowa Zbiorczy indeks do wszystkich wydanych drukiem tomów katalogów rękopisów BN (za wyjątkiem t. 1-3). Obejmuje wszystkie nazwy osobowe występujące w tych katalogach, bez nazw instytucji, geograficznych itp.
Bibliografia piśmiennictwa o rękopisach Rejestruje katalogi, inwentarze, prace drukowane w czasopismach lub w wydawnictwach zwartych, dotyczące zbiorów rękopisów w Polsce, pojedynczych rękopisów oraz metod pracy nad rękopisami.

Z kartotek Zakładu Rękopisów można korzystać w siedzibie Zakładu (Pałac Rzeczypospolitej), po uzyskaniu zgody pracownika Zakładu, od poniedziałku do piątku, w godz. 9-15.

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny