Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN

Europeana

Od stycznia 2007 roku Biblioteka Narodowa jest partnerem projektu Biblioteka Europejska, w którym prezentowane są zasoby katalogowe i cyfrowe europejskich bibliotek narodowych. Biblioteka Europejska od 2006 roku przygotowywała się do zbudowania portalu, obejmującego dokumenty cyfrowe z różnego rodzaju instytucji kultury i dającego możliwość jednoczesnego przeszukiwania zasobów europejskiego dziedzictwa kulturowego, dostępnego w językach krajów Unii Europejskiej. Portal ten nazwany został Europeana.

We wrześniu 2007 roku został uruchomiony projekt EDLnet: Thematic Networks, którego celem jest zbudowanie portalu Europeana i wypełnienie go zawartością cyfrową, pochodzącą z europejskich bibliotek, archiwów i muzeów. Bieżące prace nad Europeaną są finansowane w ramach projektu eContentPlus. Biblioteka Narodowa, jako partner o dużym doświadczeniu w pracach digitalizacyjnych, została zaproszona do udziału w tym projekcie. Oficjalne uruchomienie portalu Europeana, zawierającego ponad 2 miliony obiektów cyfrowych, nastąpiło w listopadzie 2008 r. Biblioteka Narodowa prezentuje w Europeanie zasoby CBN Polona, pochodzące z domeny publicznej.

Zobacz także projekt EuropeanaTravel

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny