Teraz: zamknięte  |  pon - sob 8:30 - 20:30 

ZAPRASZAMY

Aleja Pisarzy w Oświęcimiu

PATRONAT BN

Już od sześciu lat oświęcimska biblioteka publiczna „Galeria Książki” realizuje niezwykle ciekawy projekt popularyzujący literaturę i czytelnictwo. Jest to prowadząca do biblioteki Aleja Pisarzy, w której nawierzchnię wmurowywane są, wzorem hollywoodzkiej Alei Gwiazd, tablice poświęcone twórcom polskiej literatury. W piątek, 18 maja o godz. 18 odbędzie się uroczystość wmurowania kolejnej tablicy – dedykowanej tym razem wybitnej poetce Urszuli Kozioł. Wydarzeniu towarzyszy spotkanie autorskie więcej o Aleja Pisarzy w Oświęcimiu

Spotkania konserwatorskie Sztuka Konserwacji 2018

KONFERENCJA
Serdecznie zapraszamy na 22. już edycję spotkań konserwatorskich Sztuka Konserwacji, które trwać będą od środy do piątku (18-20 kwietnia). Inauguracja i pierwszy dzień Spotkań odbędą się w Bibliotece Narodowej (al. Niepodległości 213) w Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków (18 kwietnia).

Archiwum Zbigniewa Seiferta (1946-1979). Referat Justyny Raczkowskiej

SEMINARIUM

Serdecznie zapraszamy na seminarium historyczne, które odbędzie się w piątek 23 marca o godzinie 13.00 w Bibliotece Narodowej.

Justyna Raczkowska wygłosi referat Archiwum Zbigniewa Seiferta (1946-1979).

Następne seminarium odbędzie się 6 kwietnia, ks. dr hab. Waldemar Gliński wygłosi referat pt. "Działalność wydawnicza Polsko-Kanadyjskiego Instytutu Badawczego". 

Seminaria odbywają się w gmachu głównym Biblioteki Narodowej przy alei Niepodległości 213, w sali 200 na parterze.

Pobierz aktualny harmonogram seminariów