Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia
  2. - Czytanie to męska rzecz

Wydarzenia

Czytanie to męska rzecz

Data rozpoczęcia: 14.04.2013

Mistrzowie słowa i mali miłośnicy wielkiej literatury wystąpią na pikniku rodzinnym „Czytanie to męska rzecz”. Piknik, zorganizowany przez szkołę dla chłopców „Żagle” Stowarzyszenia „Sternik” i Bibliotekę Narodową odbędzie się w  niedzielę, 14 kwietnia w godzinach 12-16 przed gmachem BN przy Polu Mokotowskim (Aleja Niepodległości  213).


Aktorzy: Adam Woronowicz, Dariusz Kowalski, dziennikarze:  Bogdan Rymanowski  i Krzysztof Ziemiec oraz uczniowie klas początkowych szkoły „Żagle” będą czytać „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.  

Podczas imprezy będzie można również sprawdzić jak szybko czyta twoje dziecko, wziąć udział konkursach i zabawach związanych z czytaniem, nabyć książki Henryka Sienkiewicza, którego rok właśnie obchodzimy, a także obejrzeć występy męskiego zespołu muzyki klasycznej szkoły „Żagle”. 

W specjalnym wykładzie dr Zofia Zasacka z Biblioteki Narodowej przedstawi najnowsze badania dotyczące czytelnictwa wśród młodzieży.

Obecny będzie także Robert Kościuszko, autor popularnych wśród młodszych chłopców książek przygodowych.
Celem pikniku jest aktywna promocja nawyku czytania.

W ciągu roku około 60 proc. mężczyzn w Polsce nie przeczytało ani jednej książki. Tylko 30 proc. 15-letnich chłopców odpowiada pozytywnie na pytanie: „Czy lubisz czytać książki?”. 25 proc. chłopców w gimnazjum nie czyta żadnych książek. Dzieje się tak, ponieważ nawyki czytelnicze kształtują się we wczesnym wieku.  W szkole „Żagle” czytanie stało się pasją wielu chłopców dzięki intensywnemu wykorzystaniu okresu sensytywnego sprzyjającego rozwojowi i utrwaleniu nawyku czytania. O tym, jak wykształcić i utrwalić w Twoim synu radość czytania dowiesz się więcej biorąc udział w pikniku „Czytanie to męska rzecz”.

Powrót do wydarzeń

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny