Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Seminarium BIBLIOTEKA NOWA

Data rozpoczęcia: 27.10.2015

Serdecznie zapraszamy pracowników bibliotek publicznych zainteresowanych zmianami, jakie niewątpliwie w najbliższym czasie czekają polskie biblioteki, na drugie seminarium z cyklu BIBLIOTEKA NOWA „Nowe koncepcje – nowe biblioteki. Praktyczne przykłady z czterech krajów europejskich".

Warszawa, 27 października 2015
BIBLIOTEKA NARODOWA
Audytorium im. Stefana Dembego
Warszawa, al. Niepodległości 213

Seminarium będzie poświęcone wpływom  ogólnokrajowych koncepcji rozwoju bibliotek na funkcjonowanie konkretnych placówek.

Naszymi prelegentkami będą: Sidsel Bech-Petersen, Urban Mediaspace Dokk1 Aarhus (Dania), Marijke Timmerhuis, DOK Delft (Holandia), Laura Norris, Kallio Library Helsinki (Finlandia), Hannelore Vogt, Öffentliche Stadtbibliothek Köln (Niemcy).

Nasi goście opowiedzą o:

  • misji swoich bibliotek,
  • priorytetach działania,
  • sposobach reagowania na zmiany wynikające z nowych potrzeb społecznych i o usługach oferowanych użytkownikom.

Pokażą, jak w działalność biblioteki włączają się lokalni partnerzy oraz jak biblioteka przygotowuje pracowników na nowe zadania. Prelegentki podzielą się z uczestnikami seminarium wizją przyszłości swoich bibliotek.

Zobacz więcej na stronie Instytutu Książki

Seminarium organizowane jest przez Instytut Książki i Goethe-Institut w Polsce wraz z partnerami: Biblioteką Narodową, Duńskim Instytutem Kultury i Ambasadą Królestwa Niderlandów


24 października w Pałacu Rzeczypospolitej

Data rozpoczęcia: 24.10.2015

Jedyna możliwość obejrzenia Pałacu wewnątrz. Oprowadzania z przewodnikiem, specjalny pokaz rękopisów i starodruków ze zbiorów BN oraz popołudnie w Sali Kariatyd z widokiem na Ogród Krasińskich. Zapraszamy na Dzień Otwarty od godziny 10 do 19. 


PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 23.10.2015

W sobotę 24 października Biblioteka Narodowa rozpoczyna cykl PIERWSZE/NAJSTARSZE, w ramach którego co miesiąc prezentowane będą pierwsze  teksty i najstarsze zabytki kultury i historii polskiej dokumentujące początki Państwa Polskiego. Tym razem zostanie pokazany Rocznik świętokrzyski dawny -  to właśnie na jego karcie widnieje wiadomość o przybyciu do Polski czeskiej księżniczki Dobrawy w roku 965 i o chrzcie Mieszka I w roku następnym.


Przekazanie rękopisu Alberta Sowińskiego do zbiorów BN

Data rozpoczęcia: 09.10.2015

Biblioteka Narodowa ma zaszczyt zaprosić na uroczyste przekazanie rękopisu Wojciecha Alberta Sowińskiego Fantaisie brillante pour piano sur la Perle du Brésil do zbiorów BN, które odbędzie się 9 października 2015 r. o godz. 15 w audytorium im. Stefana Dembego w gmachu głównym Biblioteki Narodowej. 

Wydarzenie uświetni prawykonanie tego utworu przez Radosława Sobczaka, cenionego pianistę, profesora Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.


X Forum Młodych Bibliotekarzy

Data rozpoczęcia: 17.09.2015

X Jubileuszowe Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 17-18 września 2015 r.

W tym roku obrady - pod hasłem „Zakochaj się w bibliotece” - mają miejsce w Warszawie w Bibliotece Narodowej, Centralnej Bibliotece Wojskowej, Bibliotece Głównej Politechniki Warszawskiej oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej.

Zobacz szczegółowy program Forum

Biblioteka Narodowa jest jednym z organizatorów wydarzenia.


Deskryptory BN, spotkanie IX. Publikacje religijne

Data rozpoczęcia: 30.06.2015

Pracownia Deskryptorów Biblioteki Narodowej zaprasza na kolejne z cyklu otwartych spotkań poświęconych zagadnieniom opracowania rzeczowego z użyciem Deskryptorów BN.

IX. Publikacje religijne

30 czerwca 2015 r., godz. 13.00-15.00, sala 218,
gmach główny Biblioteki Narodowej, Aleja Niepodległości 213, Warszawa

Program:

  • Deskryptory dziedzinowe - rozdzielenie publikacji naukowych z zakresu Teologii, teologii wyznań chrześcijańskich i innych religii, publikacji religijnych przeznaczonych dla szerokiego kręgu odbiorców (często o charakterze duszpasterskim) i publikacji ściśle związanych ze sprawowaniem liturgii i kultu religijnego (modlitewniki, księgi liturgiczne itp.).
  • Forma, rodzaj/gatunek - przedstawienie listy deskryptorów i schematów wyrażania tych encji dla publikacji religijnych.
  • Odbiorca / przeznaczenie.
  • Opracowanie przedmiotowe - zasady wyrażania przedmiotu.

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny