Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Noc Muzeów po raz pierwszy w Pałacu Rzeczypospolitej

Data rozpoczęcia: 14.05.2016

Już w sobotę 14 maja, po raz pierwszy w Noc Muzeów, na co dzień zamknięty Pałac Rzeczypospolitej zostanie otwarty dla zwiedzających, a w jego wnętrzach odbędzie się pokaz Statutów Kazimierza Wielkiego – jednego z najstarszych zabytków polskiego prawodawstwa.


Kolejny termin szkolenia „Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna”!

Data rozpoczęcia: 06.05.2016

W związku z dużym zainteresowaniem tym tematem, wyznaczyliśmy kolejny termin szkolenia. Bardzo cieszymy się z szybko napływających zgłoszeń i zapraszamy serdecznie.

W dniu 6 maja 2016 r., w godz. 10.00 – 13.30 odbędzie się szkolenie: „Academica – cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna”.


Psałterz floriański – PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 23.04.2016

Sobota 23 kwietnia to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć Psałterz floriański na własne oczy. Rękopis opuszcza na jeden dzień skarbiec Biblioteki Narodowej, a jego dzieje, treść i tajemnice przybliżą wykłady specjalistów.

Psałterz floriański to bezcenny zabytek języka polskiego, a jednocześnie księga pełna zagadek. Rękopis, w którym każdy kolejny werset pisany jest w innym języku: naprzemiennie po łacinie, polsku i niemiecku. Naukowcy nadal toczą spory, kiedy i gdzie powstał, co znaczą zdobiące go miniatury i kto go używał.


Szkolenie: „Informacja w bibliotekach XXI wieku: transformacja form, metod i narzędzi”

Data rozpoczęcia: 14.04.2016

W dniach 14-15 kwietnia 2016 r.  godz. 10.00 odbędzie się szkolenie „Informacja w bibliotekach XXI wieku: transformacja form, metod i narzędzi”.

Wolnych miejsc: 12

Zobacz więcej…


Biblioteka Narodowa na 22. Targach Wydawców Katolickich

Data rozpoczęcia: 07.04.2016

W dniach 7-10 kwietnia 2016 roku w gościnnych podwojach Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się już po raz 22. Targi Wydawców Katolickich. Zapraszamy do stoiska Biblioteki Narodowej, gdzie będzie można zapoznać się z naszą ofertą wydawniczą oraz nabyć książki z atrakcyjnym rabatem.


Otwarte seminaria Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN

Data rozpoczęcia: 25.03.2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów Pracowni Historii Bibliotek i Czytelnictwa BN.

W piątek 25 marca dr Artur Markowski przedstawi referat Martyrologiczne, heroiczne, antycarskie. Historie pogromów Żydów w Rosji w początkach XX wieku.


Zobacz harmonogram spotkań do końca czerwca

Seminaria odbywają się o godz. 13.00 w sali 200 na parterze gmachu głównego Biblioteki Narodowej.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny