Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Biblioteka Narodowa na 23. Targach Wydawców Katolickich

Data rozpoczęcia: 30.03.2017

W dniach 30 marca - 2 kwietnia 2017 roku w gościnnych podwojach Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędą się już po raz 23. Targi Wydawców Katolickich.


Spotkanie promujące Dyskografię Karola Szymanowskiego w opracowaniu Katarzyny Janczewskiej Sołomko

Data rozpoczęcia: 15.02.2017

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promujące Dyskografię Karola Szymanowskiego, pierwszy, unikatowy w polskiej i światowej literaturze przedmiotu, pełny katalog nagrań tego kompozytora - od najwcześniejszych, przedwojennych na rolkach pianolowych i płytach do wydanych do połowy 2015 roku włącznie.


Kronika Galla Anonima. Pokaz z cyklu PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 17.12.2016

Zapraszamy na grudniowy, a zarazem ostatni pokaz z cyklu Pierwsze/Najstarsze, poświęcony „Kronice polskiej” Galla Anonima. Bezcenny rękopis, na co dzień zamknięty w skarbcu Biblioteki Narodowej, będzie można oglądać tylko przez jeden dzień – podobnie jak barokowe wnętrza Pałacu Rzeczypospolitej.


Spotkanie dla bibliotekarzy systemowych i dostawców oprogramowania bibliotecznego ws. prezentacji danych bibliograficznych BN

Data rozpoczęcia: 16.12.2016

W związku z wdrożeniem od 2017 r. Deskryptorów Biblioteki Narodowej, zmienia się organizacja prezentacji danych bibliograficznych i metoda ich udostępniania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych partnerów – bibliotek wszystkich typów – organizujemy spotkanie nt. zmian w udostępnianiu kartotek haseł wzorcowych. Omówimy również zmiany związane z implementacją nowego modelu opracowania zbiorów. Zaproszenie kierujemy przede wszystkim do bibliotekarzy systemowych i przedstawicieli dostawców oprogramowania bibliotecznego. Liczymy, że  będzie to dobra okazja do rozmowy i odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości, które mogą się pojawić w przededniu pracy z Deskryptorami Biblioteki Narodowej.


IV Seminarium Biblioteka Nowa

Data rozpoczęcia: 29.11.2016

IV Seminarium Biblioteka Nowa
Warszawa, 29 listopada
Biblioteka Narodowa, Al. Niepodległości 213

Otwarta, demokratyczna przestrzeń usługowa – czyli o architekturze bibliotek

Nowoczesna biblioteka publiczna to zaangażowani bibliotekarze. To interesujące, różnorodne zbiory, to dostęp do informacji, ale również miejsce – przestrzeń dostosowana do potrzeb użytkowników, przestrzeń przyjazna, komfortowa, taka, której nie chce się opuszczać i do której chce się wracać.


Bogurodzica. Pokaz z cyklu PIERWSZE/NAJSTARSZE

Data rozpoczęcia: 19.11.2016

Zapraszamy na przedostatni pokaz z cyklu Pierwsze/Najstarsze, tym razem poświęcony Bogurodzicy. Rękopis średniowiecznej pieśni, na co dzień zamknięty w skarbcu Biblioteki Narodowej, będzie można oglądać tylko przez jeden dzień.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny