Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

Imieniny Jana Kochanowskiego

Data rozpoczęcia: 23.06.2012

Na świętego Jana czytamy do rana 
>> wstęp wolny

Biblioteka Narodowa
Ogród Krasińskich i Pałac Rzeczypospolitej
plac Krasińskich 3/5
23 czerwca, od godz. 12.00 do północy

W noc świętojańską zapraszamy do Ogrodu Krasińskich na zupełnie nową (ale z tradycjami!) imprezę kulturalnych warszawiaków – Imieniny Jana Kochanowskiego.


Zebranie Instytutu Bibliograficznego

Data rozpoczęcia: 31.05.2012

Biblioteka Narodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych na zebranie Instytutu Bibliograficznego BN. Odbędzie się ono w czwartek, 31 maja o godz. 12.00 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213 w sali 200

dr Marcin Roszkowski (Biblioteka Narodowa) przedstawi sprawozdanie: Stan prac grupy EURIG nad zasadami katalogowania RDA

 


„Biblioteka wędrowna” - spotkanie SBP

Data rozpoczęcia: 30.05.2012

Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy BN zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie zatytułowane „Biblioteka wędrowna”.

Spotkanie odbędzie się 30 maja (środa) o godz. 14 w gmachu głównym Biblioteki Narodowej, w Warszawie, przy al. Niepodległości 213, sala 200.

W programie przewidziano między innymi prezentację Aliny Trzaski z Dzielnicowej Wypożyczalni Kompletów Książek Oddział Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.


Konferencja Naukowa w 100-lecie śmierci Bolesława Prusa

Data rozpoczęcia: 23.05.2012

23-24 maja odbędzie się w w Sali Darczyńców Biblioteki Narodowej (Al. Niepodległości 213, wejście B), pierwsza w Roku Bolesława Prusa ogólnopolska konferencja naukowa na temat: „Bolesław Prus – artysta, myśliciel, świadek, krytyk i współtwórca swej epoki (z perspektywy stu lat po jego śmierci)”.

Organizatorami są Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. B. Prusa, Instytut Badań Literackich PAN oraz Biblioteka Narodowa.

Referaty wygłoszą wybitni znawcy i badacze twórczości wielkiego pisarza z całego kraju. Zgodnie z formułą tematyczną podejmą oni próbę spojrzenia – z perspektywy naszej współczesności – na utwory Prusa. Konferencja odsłoni ogromne bogactwo i żywotność ich problematyki.

Mowa będzie m.in. o „pięknie Prusa”, o jego stosunku do poznania naukowego, idei postępu, mediumizmu, magnetyzmu i … cyklistów, o „śladach Rosji” i świecie przyrody w jego twórczości, o specyfice wykreowanych przezeń postaci, o „Prusowskiej koncepcji dziennikarstwa”. Przedstawiona zostanie próba odpowiedzi na pytanie „czy Emancypantki to powieść feministyczna”. Można będzie także usłyszeć, jak wyglądał – równo sto lat temu – pogrzeb autora Lalki, Faraona, Kronik i tylu innych wspaniałych utworów.

Serdecznie zapraszamy. Początek obrad o godz. 9.30 (drugiego dnia o 9.00). Wstęp wolny.

Zobacz program konferencji


BN na III Warszawskich Targach Książki

Data rozpoczęcia: 10.05.2012

Biblioteka Narodowa zaprasza Czytelników do swojego stoiska C 309 na III Warszawskich Targach Książki, które odbędą się w dniach 10-13 maja 2012 r. w Pałacu Kultury i Nauki.


XIV Ogólnopolskie Warsztaty JHP BN i UKD 2012

Data rozpoczęcia: 09.05.2012

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na XIV Ogólnopolskie Warsztaty Języka Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej 2012, które odbywają się w dniach 9 - 11 maja 2012 r. w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, w sali im. Stefana Dembego.

XIV Ogólnopolskie Warsztaty Języka Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej 2012, zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, będą poświęcone JHP BN i UKD - dwóm językom informacyjno-wyszukiwawczym.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny