Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Wydarzenia

Wydarzenia

BN na Targach Książki w Katowicach

Data rozpoczęcia: 20.09.2013

Biblioteka Narodowa zaprasza Czytelników do swojego stoiska na Targach Książki w Katowicach, które odbędą się w dniach 20-22 września 2013 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „Spodek” w Katowicach.


XV Ogólnopolskie Warsztaty JHP BN i UKD 2013

Data rozpoczęcia: 11.09.2013

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na XV Ogólnopolskie Warsztaty Języka Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej 2013, które odbędą się w dniach 11-13 września 2013 r. w Bibliotece Narodowej, al. Niepodległości 213, w sali im. Stefana Dembego.

XV Ogólnopolskie Warsztaty Języka Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej i Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej 2013, zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją, będą poświęcone JHP BN i UKD – dwóm językom informacyjno-wyszukiwawczym.


Wykład o początkach fonografii

Data rozpoczęcia: 05.08.2013

5 sierpnia 2013 r. o godzinie 10.00 w Czytelni Dokumentów Dźwiękowych i Audiowizualnych w gmachu głównym BN przy al. Niepodległości 213 odbędzie się wykład dr Katarzyny Janczewskiej-Sołomko na temat początków fonografii. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane nagrania dźwiękowe ze zbiorów Biblioteki Narodowej. Wstęp wolny.  


Imieniny Jana Kochanowskiego 2013

Data rozpoczęcia: 22.06.2013

Zaczynamy w południe 22 czerwca w Ogrodzie Saskim! Janowi Kochanowskiemu i jego poezji będzie towarzyszył gość specjalny - Julian Tuwim. Jego Bal w Operze – w formie premierowej wideoinstalacji – wykona Jan Peszek. Na czas Imienin Ogród Saski zamieni się w wielki salon literacki. Przy stoiskach wydawnictw spotkamy ulubionych autorów i kupimy ich książki. Tradycyjnie odbędzie się Mecz Poetycki - tym razem bitwa między aktorami rozegrana zostanie na wiersze Juliana Tuwima. Dla szukających mniej tradycyjnych form obcowania z literaturą przygotowaliśmy slam poetycki, improwizacje literackie teatru Klancyk, a przede wszystkim dużo kocy i leżaków umilających chwilę odpoczynku z książką. Dla dzieci odbędą się podchody i warsztaty tworzenia książki. Atmosferę pikniku zapewni udział warszawskich restauracji i kluboksięgarni. W tym roku będziemy mieli również niezwykłą przyjemność posłuchać rozmowy wybitnych polskich poetów - Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego, Jacka Napiórkowskiego i Jarosława Mikołajewskiego. O twórczości Juliana Tuwima będzie również mówił Piotr Matywiecki. Obie rozmowy poprowadzi Jarosław Mikołajewski - kurator literacki tegorocznych Imienin.

Punktem kulminacyjnym Imienin będzie wykonanie Pieśni Świętojańskiej przez Stanisławę Celińską oraz klimatyczny dansing w starym dobrym stylu z udziałem zespołu Michała Zadary "All Stars Dansing Band". Świętujemy aż do północy!

Jesteśmy na facebook.com: Imieniny Jana Kochanowskiego


Seminarium OCLC i Biblioteki Narodowej

Data rozpoczęcia: 24.05.2013

24 maja (piątek) zapraszamy do Pałacu Rzeczypospolitej na seminarium zorganizowane przez OCLC i Bibliotekę Narodową, którego celem będzie prezentacja najnowszych trendów światowego bibliotekarstwa. W trakcie spotkania odbędą się wykłady poświęcone perspektywom rozwoju, tworzenia i przechowywania metadanych oraz związanej z tym działalności OCLC. Udział w seminarium jest bezpłatny.

Wykłady będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o możliwie wczesną rejestrację, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zobacz więcej:


Nowe technologie i e-booki w bibliotekach. Konferencja

Data rozpoczęcia: 22.05.2013

Biblioteka Narodowa i Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki serdecznie zapraszają na konferencję "Nowe technologie i e-booki w bibliotekach", która odbędzie się 22 maja w Grodzisku Mazowieckim.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny