Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. #WielkaWojna

#WielkaWojna

Seminarium cyfrowe #WielkaWojna

Biblioteka Narodowa zaprasza 16 stycznia 2014 roku bibliotekarzy, nauczycieli i metodyków na bezpłatne wykłady poświęcone praktycznemu wykorzystaniu zasobów bibliotek cyfrowych w działaniach edukacyjnych.

Zbliżająca się rocznica wybuchu I wojny światowej jest okazją do prezentacji przechowywanych w instytucjach kultury zbiorów dotyczących tego wydarzenia - dokumentów zmian, które zaszły w kulturze i życiu społecznym Europy.

Zbiory cyfrowe bezpłatnie udostępniane dzięki portalom POLONA i Europeana – książki, czasopisma, dokumenty kartograficzne i muzyczne, grafiki, pocztówki, fotografie – są doskonałym źródłem do badań nad kulturą i przemianami obyczajowymi czasów Wielkiej Wojny, a także niezwykle cennym materiałem dydaktycznym i edukacyjnym. Ważną ich część stanowią prywatne historie zapisane w rodzinnych pamiątkach, opowieściach, wspomnieniach, bez których obraz lat 1914-1918 nie może być kompletny.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się w jaki sposób korzystać z portalu POLONA, prezentującego zbiory Biblioteki Narodowej w cyfrowej formie. Będą mogli także zapoznać się z najnowszymi projektami Europeany dotyczącymi digitalizacji prasy z lat 1914-1921 (Europeana Newspapers) oraz historii Wielkiej Wojny utrwalonej w rodzinnych pamiątkach (Europeana 1914-1918).

Wykłady będą prowadzone przez specjalistów w dziedzinie digitalizacji dziedzictwa kulturowego, metodyki nauczania i realizacji projektów związanych z budową europejskiej kolekcji prywatnych opowieści.

Europeana Newspapers

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny