Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Programy i usługi /
  2. Certyfikat Biblioteka Plus

Certyfikat Biblioteka Plus

Druga edycja przyznawania Certyfikatu BIBLIOTEKA +

Rozpoczęła się druga edycja przyznawania Certyfikatów BIBLIOTEKA +.

Certyfikat przyznawany jest gminnym bibliotekom publicznym z gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 15 000 mieszkańców. Aby otrzymać certyfikat biblioteka musi spełnić wszystkie kryteria określone w certyfikacie. Do ubiegania się o certyfikat uprawnione są jednostki samorządu terytorialnego - organizatorzy bibliotek. Biblioteki, które uzyskały certyfikat będą traktowane w programach bibliotecznych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (np. „Zakup nowości bibliotecznych", „Infrastruktura bibliotek"), na zasadach preferencyjnych.

Formularze aplikacyjne należy wysyłać do 31 października 2011 (decyduje data stempla pocztowego) na adres Biblioteki Narodowej:

Biblioteka Narodowa
ul. Niepodległości 213
02-086 Warszawa
z dopiskiem: "Certyfikat Biblioteka+"

Informacje szczegółowe

 

Zespół Certyfikacyjny zakończył procedurę kontroli przyznanych Certyfikatów BIBLIOTEKA+

W dniach 6-7 kwietnia 2011 r., w Bibliotece Publicznej w Kałuszynie oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kudowie Zdroju odbyła się zapowiadana kontrola Zespołu Certyfikacyjnego odnośnie spełniania przez ww. biblioteki kryteriów określonych w Kryteriach otrzymania Certyfikatu Biblioteka+ . Kontrolę przeprowadził Zespół Kontrolujący w składzie: Marek Jurowski, kierownik Działu Współpracy i Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej - Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, dr Jerzy Maj, członek Zespołu Certyfikacyjnego, Renata Pietrulewicz, członek Zespołu Certyfikacyjnego (przewodnicząca).

Po zapoznaniu się z ustaleniami Zespołu Kontrolującego, Zespół Certyfikacyjny podjął decyzję o odebraniu obu bibliotekom Certyfikatu Biblioteka +.

Biblioteka z plusem

Wolność, zasobność i rozwój mogą być osiagnięte przez społeczeństwa, których obywatele korzystają z praw demokratycznych i odgrywają aktywną rolę w życiu kulturalnym, społecznym i gospodarczym. Konstruktywne uczestnictwo zależy od właściwego wykształcenia i swobodnego dostępu do wiedzy, kultury i informacji. Biblioteka z plusem - czytaj więcej...

Uwaga! W związku z pojawiajacymi się wątpliwościami, dotyczącymi 15. punktu Regulaminu Certyfikatu Biblioteki+ , tzn. czy kryterium 15 tys. mieszkańców dotyczy także gmin miejsko-wiejskich, Instytut Książki za zgodą MKiDN i po konsultacji z BN dokonał poprawki w 5. punkcie Kryteriów. Istotą zmiany jest to, że o Certyfikat mogą się ubiegać także gminy miejsko-wiejskie, których siedziba mieści się w miastach przekraczających 15 tys. mieszkańców.

Informacje szczegółowe

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny