Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Programy i usługi /
  2. Centrum Kompetencji /
  3. Udostępnianie zbiorów cyfrowych

Udostępnianie zbiorów cyfrowych

Zbiory udostępniane są w postaci wysokiej jakości plików JPG oraz – w przypadku publikacji poddanych procesowi optycznego rozpoznawania tekstu – również w postaci plików PDF z warstwą tekstową. Zasoby cyfrowe są udostępniane poprzez Internet według następujących zasad: 

  • Zbiory z domeny publicznej oraz te do których Biblioteka Narodowa pozyskała licencje a także metadane wszystkich zdigitalizowanych przez BN obiektów są udostępniane w otwartym internecie w cyfrowej bibliotece POLONA. POLONA, prezentuje zdigitalizowane obiekty z zasobów własnych BN oraz obiekty przekazane przez instytucje zewnętrzne. Zbiory nie chronione prawem autorskim są dostępne do kopiowania oraz powtórnego wykorzystania na platformach internetowych, z której to możliwości korzystają internauci nie tylko z Polski, lecz również z całego świata.
  • Zbiory chronione prawem autorskim są udostępnianie na terminalach na terenie BN, za pośrednictwem terminali        dedykowanych ACADEMICA.
Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny