Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Programy i usługi

Programy i usługi

Współpraca Biblioteki Narodowej z instytucjami, firmami i osobami prywatnymi

Biblioteka Narodowa współpracuje szeroko z instytucjami i osobami prywatnymi w kraju i zagranicą. Współpraca ta ma charakter uczestnictwa w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych programach i projektach, współorganizowaniu konferencji, a także na świadczeniu usług, przyznawaniu wydawcom numerów ISBN, ISSN, ISMN, wsparciu fachowym dla bibliotek m.in. w sprawach dotyczących ochrony i konserwacji zbiorów oraz dystrybuowanych przez Bibliotekę baz danych w systemie MAK.

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”

Zgodnie z Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. został ustanowiony Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020. Celem Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Program składa się z 3 priorytetów. Operatorem Priorytetu 1 – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych jest Biblioteka Narodowa.

Pytania i odpowiedzi

Program Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”

Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 22 października 2009 r. program MKiDN przeznaczony dla bibliotek publicznych na zakupy nowości wydawniczych od 2010 r. jest programem własnym Biblioteki Narodowej. 

Programy i projekty, w których uczestniczy Biblioteka Narodowa:

Dotacje w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznane BN

Projekty realizowane w ramach Programów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Warunki przekazywania obiektów cyfrowych do Biblioteki Narodowej

Opis standardów przekazywania obiektów zdigitalizowanych oraz informacji towarzyszących

Programy i projekty zakończone

Więcej o współpracy międzynarodowej BN

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny