Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. O Bibliotece Narodowej /
  2. Struktura /
  3. Zakłady /
  4. Zakład Katalogowania Dziedzinowego

Zakład Katalogowania Dziedzinowego

Kierownik

Grażyna Federowicz
tel. (22) 608 25 64
e-mail: g.federowicz@bn.org.pl

Zastępca kierownika

Joanna Cieloch-Niewiadomska
tel. (22) 608 24 39
e-mail: j.niewiadomska@bn.org.pl

Zakład Katalogowania Dziedzinowego powstał w listopadzie 2015 roku z połączenia Zakładu Książki (w tym Pracowni Bibliografii Poloników Zagranicznych oraz Pracowni Przewodnika Bibliograficznego), Zakładu Bibliografii Zawartości Czasopism oraz Zakładu Dokumentów Elektronicznych.

Zakres działania

  • Katalogowanie formalne, dziedzinowe i magazynowe dokumentów opublikowanych po 1801 r. wpływających do Biblioteki Narodowej w formie papierowej i elektronicznej.
  • Katalogowanie artykułów z naukowych prac zbiorowych oraz wybranych bieżących czasopism polskich.
  • Katalogowanie artykułów z gazet i tygodników w ramach projektu „Wspólna Baza Prasa” oraz koordynacja tych prac.
  • Wyszukiwanie, rejestracja w bazie, typowanie do zakupu i katalogowanie poloniców zagranicznych i innych publikacji obcojęzycznych pozyskanych do zbiorów BN.
  • Gromadzenie i archiwizowanie książek elektronicznych przekazywanych przez wydawców w Repozytorium Cyfrowym BN oraz ich publikowanie w kanałach dostępowych BN zgodnie z ich statusem prawno-autorskim.
  • Publikowanie poszczególnych części bibliografii narodowej:
  • Realizacja programu CIP (Cataloguing in Publication).
  • Udzielanie informacji dotyczących opracowania bibliograficznego dokumentów.
  • Przygotowywanie oraz prowadzenie szkoleń w zakresie opisu bibliograficznego książki i artykułu.

Przewodnik Bibliograficzny
 Anna Nalej
tel. (22) 608 24 22
e-mail: a.nalej@bn.org.pl

Bibliografia Zawartości Czasopism
 Beata Wieczorkowska
tel. (22) 608 24 35
e-mail: b.wieczorkowska@bn.org.pl

Bibliografia Poloników Zagranicznych
 Mariya Avramova
tel. (22) 608 24 36
e-mail: m.avramova@bn.org.pl

Dokumenty Elektroniczne
 Agata Figas
tel. (22) 608 26 58
e-mail: a.figas@bn.org.pl

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny