Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. O Bibliotece Narodowej /
  2. Struktura /
  3. Zakłady /
  4. Zakład Czasopism

Zakład Czasopism

Kierownik

Krzysztof Alberski
tel. (22) 608 23 66
e-mail: k.alberski@bn.org.pl

Zastępca kierownika

Urszula Stasiak

Zakres działania

  • Gromadzenie czasopism ukazujących się na trenie Polski zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 1996 r. o obowiązkowych egzemplarzach bibliotecznych (Dz.U. 1996, nr 152, poz. 722) wraz z późniejszymi zmianami.
  • Katalogowanie czasopism z XIX-XXI w. w bazie danych Biblioteki Narodowej zgodnie z obowiązującym formatem.
  • Tworzenie opisów zasobów czasopism XIX-XXI w.
  • Inwentaryzowanie skatalogowanych czasopism XIX-XXI w.
  • Sporządzanie rekordów haseł wzorcowych dla wydawnictw ciągłych.
  • Opracowanie, redakcja i publikacja bibliografii polskich wydawnictw ciągłych.
  • Współudział w uzupełnianiu zbiorów w zakresie czasopism polskich, obcych i poloników zagranicznych wydanych w XIX-XXI w.
  • Udział w komisjach dotyczących zasobu bibliotecznego czasopism z XIX-XXI w.
  • Nadawanie numerów ISSN czasopismom krajowym.
  • Prowadzenie Centralnego Katalogu Czasopism Polskich.

Struktura organizacyjna:

Pracownia Opisu Bibliograficznego

kierownik: Urszula Stasiak tel. (22) 608 22 16 e-mail: u.stasiak@bn.org.pl

Narodowy Ośrodek ISSN

kierownik: Hanna Zawado tel. (22) 608 24 32 e-mail: h.zawado@bn.org.pl

Pracownia Inwentarzy i Katalogu

kierownik: Sylwia Szczecka tel. (22) 608 24 61 e-mail: s.szczecka@bn.org.pl

Pracownia Egzemplarza Obowiązkowego Czasopism

kierownik: Marzena Klincewicz tel. (22) 608 24 11 e-mail: m.klincewicz@bn.org.pl

Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny