Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
 1. O Bibliotece Narodowej /
 2. Struktura /
 3. Samodzielne stanowiska /
 4. Samodzielne stanowisko ds. znormalizowanych numerów wydawnictw ISBN i ISMN

Samodzielne stanowisko ds. znormalizowanych numerów wydawnictw ISBN i ISMN

Katarzyna Nakonieczna

tel. (22) 608 24 10

Zakres działania

 • Przydzielanie numerów ISBN wydawcom książek (wydawnictw zwartych) oraz numerów ISMN wydawcom publikacji muzycznych.
 • Prowadzenie i bieżąca aktualizacja baz ISBN i ISMN.
 • Współpraca z Międzynarodową Agencją ISBN, Międzynarodową Agencją ISMN, w szczególności coroczne przekazywanie informacji o wydawcach objętych systemem ISBN i ISMN.
 • Popularyzacja systemów międzynarodowych numerów wydawnictw w Polsce i udzielanie informacji na temat stosowania numeracji ISBN i ISMN.
 • Prowadzenie prac badawczych w zakresie rozwoju systemu przydzielania numerów ISBN i ISMN, funkcjonowania rynku książki, w szczególności w zakresie regulacji prawnych oraz mechanizmów rynkowych. Prowadzenie prac badawczych w dziedzinie tworzenia i stosowania międzynarodowych systemów numeracji wydawnictw.
 • Upowszechnianie i popularyzacja wyników prac w postaci szkoleń referatów, artykułów oraz innych opracowań. Sporządzanie opinii i ekspertyz w zakresie tematyki podejmowanej przez samodzielne stanowisko pracy do spraw znormalizowanych numerów wydawnictw ISBN i ISMN.
 • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi BN w zakresie wykorzystania systemów ISBN i ISMN oraz poprawy ściągalności egzemplarza obowiązkowego.
Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny