Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Multimedia

Multimedia

Zapis wideo konferencji „Deskryptory Biblioteki Narodowej”

Dodano: 05.05.2015 16:50

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo wystąpień z konferencji „Deskryptory Biblioteki Narodowej” na stronie konferencji.


Digitalizacja jest narzędziem opatrznościowym - wywiad z Tomaszem Makowskim

Dodano: 05.03.2015 17:01

Większość twórców tworzy po to, by udostępnić swoje myśli, a nie w celu zabezpieczenia bytu swoim potomkom. Zwłaszcza że większość publikacji takich dochodów nie przynosi – powiedział dr Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej w rozmowie z Maciejem Chojnowskim z portalu otwartanauka.pl. - Nie jest wykluczone, że gdyby autorzy wiedzieli, że ich dzieła będą tak długo chronione prawem autorskim, może wcześniej podpisywaliby umowy o ich uwalnianiu. Chcielibyśmy również, by naukowcy nie pod przymusem ustawy o otwartym dostępie, tylko z oczywistego odruchu udostępniania tego, co badają, przekazywali swoje prace do publicznych repozytoriów.

Zapraszamy do obejrzenia całości wywiadu:


Działania na rzecz promocji czytelnictwa

Dodano: 05.02.2015 12:27


Oprawcy książek - audycja BN i TOK FM

Dodano: 29.01.2015 16:09

Audycja Oprawcy książek - wspólny projekt Biblioteki Narodowej i radia TOK FM wróciła na antenę!

W czwartek 29 stycznia redaktorzy Karolina Głowacka i Cezary Łasiczka oraz dr Tomasz Makowski, dyrektor BN, rozmawiali o Generale w labiryncie Gabriela Garcii Marqueza.


Czytanie czyni nas szczęśliwszymi - rozmowa z minister Małgorzatą Omilanowską

Dodano: 26.01.2015 10:31

Badania wyraźnie pokazują zależność między czytaniem książek a innymi aktywnościami życiowymi - mówi prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Xiegarnia.pl - Czytanie przekłada się na naszą sprawność w pracy i lepsze podejście do spraw międzyludzkich, a to czyni nas po prostu ludźmi szczęśliwszymi.


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny