Biblioteka Narodowa używa na swojej stronie plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie. [zamknij]

Biblioteka Narodowa

Katalogi BN
  1. Multimedia

Multimedia

Czytanie czyni nas szczęśliwszymi - rozmowa z minister Małgorzatą Omilanowską

Dodano: 26.01.2015 10:31

Badania wyraźnie pokazują zależność między czytaniem książek a innymi aktywnościami życiowymi - mówi prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego w rozmowie z Xiegarnia.pl - Czytanie przekłada się na naszą sprawność w pracy i lepsze podejście do spraw międzyludzkich, a to czyni nas po prostu ludźmi szczęśliwszymi.


Zanosi się na czytanie – rozmowa z minister Małgorzatą Omilanowską

Dodano: 22.12.2014 15:56

Dlaczego wybiera e-booki i co ostatnio przeczytała, oraz o tym, jak skutecznie promować czytelnictwo, o potrzebie obniżenia VAT na publikacje elektroniczne i o projekcie ustawy dotyczącej jednolitej ceny książki – opowiada prof. Małgorzata Omilanowska, minister kultury i dziedzictwa narodowego w wywiadzie udzielonym portalowi Lubimyczytac.pl. Zapraszamy do obejrzenia:


90. rocznica urodzin Zbigniewa Herberta - wieczór wierszy

Dodano: 12.11.2014 15:53


Debata dnia w Jedynce - o bibliotekach

Dodano: 27.10.2014 12:51

Zapraszamy do wysłuchania „Debaty dnia” z radiowej „Jedynki” - o przyszłości bibliotek w Polsce. Gośćmi Przemysława Szubartowicza byli Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej, Noemi Gryczko z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz socjolog Hubert Borowski.


O czytaniu i nieczytaniu - Tomasz Makowski w programie Hala Odlotów

Dodano: 23.05.2014 11:27

W programie Hala Odlotów TVP Kultura 22 maja prowadzący, Katarzyna Janowska i Max Cegielski, rozmawiali o czytaniu i nieczytaniu - m.in. z Marią Czubaszek, Beatą Stasińską, Mariuszem Szczygłem i Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej.

Oglądaj Halę Odlotów „Radość z czytania” na stronie TVP


Kontakt
e-mail: kontakt@bn.org.pl
tel.: (22) 608 29 99
Warszawa, al. Niepodległości 213
więcej informacji o kontakcie...
Mapa witryny